Pärnu linnapea koerad aitavad lastel pingevabalt lugemist harjutada ({{commentsTotal}})

Pärnu linnapeal Romek Kosenkraniusel on eriline viis pingeid maandada. Nimelt käib ta koos abikaasa ja koertega lastele teraapiat tegemas.

Koerad Lex ja Chuck aitavad Pärnu keskraamatukogus lastel pingevabas keskkonnas lugemist harjutada. "Meil on väga hea meel, et sellise päikselise loomuga koerad on meie raamatukokku jõudnud ning et koerte omanikud on nendega niivõrd palju aega veetnud ja läbinud kõik koolitused, et koerad saaksid selliseid asju läbi viia," ütles Pärnu keskraamatukogu lasteteeninduse peaspetsialist Signe Peeker. Samuti tõid lapsed välja, et neile koertele on väga huvitav lugusid ette lugeda ning tõdesid, et koerad on nende lugemisoskusele palju abiks olnud.

Koera Chuck juht Rita Kosenkranius ütles, et koerajuht ise tunneb, kuhu tema koer enim sobib. "Chuck on suhteliselt rahulik koer ning ka kõige arglikumad lapsed julgevad temale lugeda," Ta tõi välja, et koolitustel on põhiline näitaja see, et koer ei oleks agressiivne. "Inimesed hakkavad seal väga äkiliselt naerma ja tihti kukub midagi ootamatult maha - samuti vaadatakse, kuidas koer saab hakkama, kui inimene on ratastoolis."

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles, et tema küsib enda kabinetti tulevatelt inimestel alati, kas nad kardavad koeri. "Ta on ikkagi tõeline teraapiakoer, sest mul on olnud siin kabinetis mitmeid teravaid küsimusi arutlusel, mis on tänu koerale hoopiski rahulikumalt kulgenud," tõi linnapeale välja, et tänu sellele on kõigil alati näod naerul. "Ma olen kuulnud, et kusagil Ameerikas olidki linnaelanikud pannud koera enda linnapeaks - seal on olemas muidugi ka volikogu, aga esindusfunktsiooni täidab koer."

Enne lugemiskoerteks saamist käisid Lex ja Chuck rohkem võistlustel, kus neil olid samuti head tulemused. "Koertega tegelemine on ainult puhas rõõm, mis on tohutult maandav," tõi Chucki juht Rita Kosenkranius välja, miks ta lisaks päevatööle seda teha viitsib.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".