Riigikogulastel kontrolliti tervist ({{commentsTotal}})

Aprill on kuulutatud südamekuuks, mil pööratakse rohkem tähelepanu südame- ja veresoonkonnahaigustele ning nende ennetamisele. Sellega seoses mõõdeti riigikogulaste veresuhkrut, kolesterooli, vererõhku ning kehamassiindeksit, mida käis vaatamas ka "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla.

"Torman lausa mõõtma, sest tahan teada, palju mul veres adrenaliini on," tõi Märt Sults "Ringvaates" välja, et tema tervis on alati väga hea olnud ning ta tahab näha, kas ka praegu on kõik hästi. "Ma käin tegelikult eesti mehele omaselt väga halvasti arsti juures, kuigi ega ei ole ka väga vaja - ei mäletagi, millal viimati käisin." Kontrollimise järel hüppas Sults suisa rõõmust õhku ning tõdes, et tema tervis oligi suurepärane.

Laine Randjärv leidis, et see on väga meeldiv võimalus, et riigikogus ennast kontrollida. "Ma ei oska kõigi eest vastutust võtta, aga kultuurikomisjonis soovisid palju siia kontrollima tulla - meil oli seal ka väike tordisöömine ning paljud loobusid sellest, kuna siin toimus veresuhkru mõõtmine," tõi Randjärv välja ja lisas, et tema jaoks on üks põhilise asju, mis teda vormis hoiab, hoopiski dirigeerimine. "Koorijuhtimine on üks väga tervislik eluala."

Jüri Jaanson ütles, et tervisekontrolli minnes sõltub kõik olukorrast ning vahel tõuseb selle tõttu ikkagi ka adrenaliin. "Täna oli aga kõik korras ja mingit probleemi ei olnud." Ta lisas ka, et praegusel hetkel teeb ta neli-viis korda nädalas trenni. "Võrreldes tippvormi koormusega on see aga lahja."

Martin Helme rääkis tervisekontrollis loo, kuidas mõni aeg tagasi oli tal juhus, kus kolme hea sõbra isa suri täpselt 50-aastasena ära. "Ma mõistsin, et kui ma alles 50-aastasena hakkan enda tervist jälgima, siis on juba hilja," ütles Helme ja selgitas, et ta hakkas selle tõttu rohkem jooksmas käima. Kontrolli järel tõdes ta aga, et kõik oli üsna hästi, ainult kolesterool oli pisut kõrgem. "Pean hakkama vähem muna sööma."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.