Liivi Sepp valmistab kommipaberitest ussi ({{commentsTotal}})

Saarlane Liivi Sepp meisterdab ajaviiteks kommipaberitest ussi. Ta on teinud seda juba 15 aastat ja ussi pikkus on tänaseks 30 meetrit.

"Mul oli ükskord selline lugu, et tegin palju kass Arturi kooki ja köögilaud oli täis iirisepabereid, mille peale ma mõtlesin, et kaua ma neid pliidi alla viskan ja hakkasin neid nööri otsa ajama," selgitas Liivi Sepp kommiussi algust. "Eks iga inimene on omaette veider ja see on ilmselt minu veidrus." Alguses oli see Sepa sõnul vaid isiklikest kommidest tehtud, kuid nüüd on juba ka teised inimesed enda kommipabereid hakanud tooma. "Sõbrad juba teavad, et mulle võib kommipabereid tuua." Kommiuss on praeguseks juba 30 meetrit pikk ning ühte meetrisse mahub umbes 2000 paberit.

"Ostsime kunagi kasti Kasekese komme ning hakkasime neid sööma, sellepärast on vahel ka rohelised kohad," tõi Liivi Sepp välja ja lisas, et eks tegelikult on komme ilmselt veelgi rohkem söödud, aga paljud paberid lähevad ikkagi praegugi pliidi alla. "Osad paberid lähevad puruks ning need tuleb ära visata." Naljatlevalt tõi Sepp välja, et nad ehitasid sellele ussile eraldi maja. "Siin ussis peaks olema kokku umbes 60 000 kommipaberit," ütles ta ja tõdes, et kindlasti mõni inimene maailmas teeb seda veel, aga ilmselt mitte nii pikka. "Guinessi rekordile aga kandideerida pole plaaninud."

Liivi Sepp arvas, et ta teeb kommiussi ilmselt seni, kuni elab. "Meil on õue peal ruumi küll ja küll, seega ei ole põhjust veel lõpetada." Ta ütles, et kommipoes ta komme välimuse järgi ei vali. "Eelistame ikkagi traditsioonilisi komme ja eriti meeldivad just Kalevi toodetud maiustused." Seda Liivi Sepp aga ei karda, et nüüd inimesed talle kastide viisi komme hakkaks tulema, kuigi tal poleks ka selle vastu midagi. "Mis mul ikka teleka ees muud teha on - ma ei ole käed rüpes telekavaataja, pigem ikka kas koon või teen seda kommiussi."

Ta selgitas, et kui alguses tegi ta ussi hästi peene paela otsa, siis nüüd on ta valinud parema nööri. "See uss on mul ikka paar korda elus ka puruks läinud." Mõned korrad aastas toob ta ussi ka välja, sest kardab veidi koisid. "Rotte meil aga ei ole, seda pole vaja karta."

Toimetaja: Kaspar ViilupTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.