Liivi Sepp valmistab kommipaberitest ussi ({{commentsTotal}})

Saarlane Liivi Sepp meisterdab ajaviiteks kommipaberitest ussi. Ta on teinud seda juba 15 aastat ja ussi pikkus on tänaseks 30 meetrit.

"Mul oli ükskord selline lugu, et tegin palju kass Arturi kooki ja köögilaud oli täis iirisepabereid, mille peale ma mõtlesin, et kaua ma neid pliidi alla viskan ja hakkasin neid nööri otsa ajama," selgitas Liivi Sepp kommiussi algust. "Eks iga inimene on omaette veider ja see on ilmselt minu veidrus." Alguses oli see Sepa sõnul vaid isiklikest kommidest tehtud, kuid nüüd on juba ka teised inimesed enda kommipabereid hakanud tooma. "Sõbrad juba teavad, et mulle võib kommipabereid tuua." Kommiuss on praeguseks juba 30 meetrit pikk ning ühte meetrisse mahub umbes 2000 paberit.

"Ostsime kunagi kasti Kasekese komme ning hakkasime neid sööma, sellepärast on vahel ka rohelised kohad," tõi Liivi Sepp välja ja lisas, et eks tegelikult on komme ilmselt veelgi rohkem söödud, aga paljud paberid lähevad ikkagi praegugi pliidi alla. "Osad paberid lähevad puruks ning need tuleb ära visata." Naljatlevalt tõi Sepp välja, et nad ehitasid sellele ussile eraldi maja. "Siin ussis peaks olema kokku umbes 60 000 kommipaberit," ütles ta ja tõdes, et kindlasti mõni inimene maailmas teeb seda veel, aga ilmselt mitte nii pikka. "Guinessi rekordile aga kandideerida pole plaaninud."

Liivi Sepp arvas, et ta teeb kommiussi ilmselt seni, kuni elab. "Meil on õue peal ruumi küll ja küll, seega ei ole põhjust veel lõpetada." Ta ütles, et kommipoes ta komme välimuse järgi ei vali. "Eelistame ikkagi traditsioonilisi komme ja eriti meeldivad just Kalevi toodetud maiustused." Seda Liivi Sepp aga ei karda, et nüüd inimesed talle kastide viisi komme hakkaks tulema, kuigi tal poleks ka selle vastu midagi. "Mis mul ikka teleka ees muud teha on - ma ei ole käed rüpes telekavaataja, pigem ikka kas koon või teen seda kommiussi."

Ta selgitas, et kui alguses tegi ta ussi hästi peene paela otsa, siis nüüd on ta valinud parema nööri. "See uss on mul ikka paar korda elus ka puruks läinud." Mõned korrad aastas toob ta ussi ka välja, sest kardab veidi koisid. "Rotte meil aga ei ole, seda pole vaja karta."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.