Go Away Bird tegi tunni ajaga enda versiooni loost "Lõbus jalutuskäik tivolis" ({{commentsTotal}})

"Eesti Laulu" finaali pääsenud Go Away Bird käis külas "Hommik Anuga" saates, et teha vaid tunni ajaga valmis üks lugu ning rääkida veidi sellest, kuidas niivõrd rahvusvaheline bänd üldse toimib.

Go Away Birdi lauljanna Hanna Parman tõi saates "Hommik Anuga" välja, et laul "Sally" on mõjutanud tema elu ka väga praktilisest vaatenurgast. "Mul on väga tihti olnud olukord, et lõpetan enda taksosõidu kodus, prooviruumis või tööl ja taksojuht tänab mind selle loo eest ning ei küsigi raha," ütles Parman ja lisas, et sellise asja peale on ta rõõmus, kuna ta on pisike ja väike tüdruk, kes sõidab küllaltki tihti taksoga.

Saatejuht Anu Välba andis bändile Go Away Bird aga keerulise ülesande, paludes tunni ajaga viisistada ühed etteantud laulusõnad. Bändi kitarrist Stanislav Bulganin tõi välja, et kuigi laulusõnad ei olnud neile tuttavad, siis arvas ta ikkagi, et sinna võiks sobida mingi valsimeloodia. Seda suurem oli bändi jaoks üllatus, kui selgus, et tegu on hoopiski estraadiga - looks on Kustas Kikerpuu kirjutatud ja Heidy Tamme esitatud "Lõbus jalutuskäik tivolis".

Vaata nende versiooni loost "Lõbus jalutuskäik tivolis":

Hanna Parman kinnitas, et pärast "Eesti laulu" on neil küll esinemiskutseid palju, kuid nad on otsustanud, et kogu rõhk on praegu ikkagi sellel, et anda välja esimene album. "Me üritama selle lihvida nii perfektseks kui me suudame, et siis sügisel välja anda." Samuti ütles Parman, et nad ei soovida anda ka suvalisi kontserte lihtsalt esinemise pärast, vaid see peaks omama mingit suuremat väärtust.

Lisaks tõdesid nad ühest suust, et kuna nende bändis on eestlane, venelane ja ameeriklane, siis toimuvadki proovid igas keeles. "Alguses oli nii, et kuna Dirk oskab ka veidi vene keelt ja kui poisid tahtsid mind taga rääkida, siis pidid nad vene keelt kasutama ja ma ei saanud midagi aru - praegu hakkan juba veidi mõistma," ütles Hanna Parman.

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.