Tartu Kivilinna kooli õpilased said ujumistunni Kregor Zirkilt ({{commentsTotal}})

Tartu Kivilinna kooli teise klassi õpilastel oli täna eriline ujumistund. Lisaks tavalisele õpetajale juhendas neid ujumise paljukordne Eesti meister Kregor Zirk. Õpilased olid vaimustuses, sest said ujumismeistriga koos erinevaid harjutusi teha.

Kregor Zirkile on Kivilinna kooli bassein juba tuttav, sest algklasside ujus ta ise sealsamas.

Zirki juhendatud ujumistund on osa Eesti Ujumisliidu teavituskampaaniast. Nimelt muutis liit koos päästeameti ja Eesti Vetelpääste Seltsiga hiljuti ujumisoskuse definitsiooni. Senise õpiväljundi järgi peavad õpilased oskama neljanda klassi lõpuks ujuda 25 meetrit, kuid sellest ei piisa eluks vajaliku ujumisoskuse saavutamiseks.

"Ujumisoskus on see, et sa suudad sukelduda, vee peal hõljuda ja libiseda ja lihtsalt ka edasi liikuda," seletas Zirk.

Peale ujumistundi andis Zirk õpilastele ka aulatunni, kus rääkis sellest, mis teda ennast motiveerib.

"Kui sa oled vormis, siis sul endal ka juba heaolu on parem. Üldse sport - see ei ole ainult füüsiline vorm, vaid sa saad hästi palju juurde sellest. Kasvõi ujumine - sa saad näiteks randa minna, sa oskad ujuda seal. Sa ei pea kartma," rääkis meisterujuja.

Zirk jättis 2. klassi õpilastele kingituseks rinnamärgid, mis jagatakse järgemööda neile, kes õigesti ujumise ära õpivad.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.