"Päevad, mis ajasid segadusse" peaosalised: meis kõigis on oma jorss ({{commentsTotal}})

Eelmisel laupäeval esilinastus linateos "Päevad, mis ajasid segadusse", mille peaosalised Juss Haasma ja Hendrik Toompere jr jagasid oma emotsioone.

Mõlemad filmi peaosalised olid ise 1990ndatel veel lapsed. "Lapsepõlv jäi sellesse aega, mis ei tähenda seda, et ma oleks elanud kapslis, ikka kuulsid neid lugusid vanematelt, vanemate sõpradelt, kodus oli televiisor," rääkis Toompere ETV saates "Ringvaade".

Toompere lisas, et näitleja põhitöövahend on ikkagi kujutlusvõime, tänu millele 1990ndatesse sisse elati.

Film näitab 1990ndate ossikultuuri selle täies hiilguses, kui peategelane Alar (Hendrik) liigub südasuvisel Eestimaal ühelt peolt teisele.

Haasma tõdes, et temal oli esimesel võttepäeval raske endas jorssi üles leida, kuid tundide jooksul pääses tema sisemine jorss õnneks valla. "Rullnokk või jorss on ühiskonnas kindel roll. Iga inimene teab oma ringkonnas ühte jorssi," ütles Haasma.

Haasma lisas, et suve lõpuks, kui filmivõtted lõppesid, olid kõik filmis osalenud näitlejad lõbusad jorsid. "Näitleja on nagu käsn, ta võtab selle maailma, kuhu ta visatakse ja läheb selle moodi," selgitas Toompere.

Haasma lisas, et soovitab kõigil kinno filmi vaatama minna, sest teoses on palju nalja läbi valu. "Filmis on olemas lõbusam, absurdsem pool, aga ka tõsisem pool. Ta ei ole lihtsalt naljafilm nagu võiks teemast või treilerist eeldada," ütles Toompere.

"Päevad, mis ajasid segadusse" produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts. Film on alates tänasest kinolevis.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.