"Päevad, mis ajasid segadusse" peaosalised: meis kõigis on oma jorss ({{commentsTotal}})

Eelmisel laupäeval esilinastus linateos "Päevad, mis ajasid segadusse", mille peaosalised Juss Haasma ja Hendrik Toompere jr jagasid oma emotsioone.

Mõlemad filmi peaosalised olid ise 1990ndatel veel lapsed. "Lapsepõlv jäi sellesse aega, mis ei tähenda seda, et ma oleks elanud kapslis, ikka kuulsid neid lugusid vanematelt, vanemate sõpradelt, kodus oli televiisor," rääkis Toompere ETV saates "Ringvaade".

Toompere lisas, et näitleja põhitöövahend on ikkagi kujutlusvõime, tänu millele 1990ndatesse sisse elati.

Film näitab 1990ndate ossikultuuri selle täies hiilguses, kui peategelane Alar (Hendrik) liigub südasuvisel Eestimaal ühelt peolt teisele.

Haasma tõdes, et temal oli esimesel võttepäeval raske endas jorssi üles leida, kuid tundide jooksul pääses tema sisemine jorss õnneks valla. "Rullnokk või jorss on ühiskonnas kindel roll. Iga inimene teab oma ringkonnas ühte jorssi," ütles Haasma.

Haasma lisas, et suve lõpuks, kui filmivõtted lõppesid, olid kõik filmis osalenud näitlejad lõbusad jorsid. "Näitleja on nagu käsn, ta võtab selle maailma, kuhu ta visatakse ja läheb selle moodi," selgitas Toompere.

Haasma lisas, et soovitab kõigil kinno filmi vaatama minna, sest teoses on palju nalja läbi valu. "Filmis on olemas lõbusam, absurdsem pool, aga ka tõsisem pool. Ta ei ole lihtsalt naljafilm nagu võiks teemast või treilerist eeldada," ütles Toompere.

"Päevad, mis ajasid segadusse" produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts. Film on alates tänasest kinolevis.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.