Eesti laulukirjutajad loodavad pärast Eesti Laulu Akadeemiat suuremale koostööle ({{commentsTotal}})

Mõned päevad tagasi toimus midagi enneolematut - Eesti Laulu Akadeemia, mille jooksul pandi Tallinnas ühte tuppa kinni Eesti parimad laulukirjutajad ja nende kolleegid välisriikidest.

Ewert Sundja sattus Eesti Laulu Akadeemial ootamatusse rolli - ta katsetas kätt poistebändide maailmas. "Sellistes olukordades tuleb minna ruumi vibe'iga kaasa. Tundus, et hakkab sinna kraavi kiskuma, siis tuli lihtsalt sisse hüpata, muud ei midagi," kirjeldas Sundja laulukirjutamise põnevat protsessi ETV saates "Ringvaade".

Lisaks Ewertile osalesid laagris näiteks Eeva Talsi, Karl-Erik Taukar, trummar Kaspar Kalluste, Andres Kõpper, Stig Rästa ja paljud teised.

"Ma loodan ja arvan, et tänasest päevast edaspidi me hakkame rohkem suhtlema ja lõppeb see omaette nokitsemine ära. Võiks kõik panustada igale poole, siis jõuab äkki kaugemale," ütles Stig Rästa.

Eeva Talsi ja Egert Milder tegid akadeemias koostööd Rootsi laulukirjutaja Oskar Nymaniga. Koos valmis lugu pealkirjaga "I Don't Even Know You Yet". "Minu jaoks on väga oluline, et refrään oleks kergesti mõistetav ja hea, sest kui ta on lihtne, aga halb, siis ta kõlab liiga pingutatult," rääkis Rootsi laulukirjutaja Oskar Nyman, milline on hitikirjutamise saladus.

Kaspar Kalluste oli akadeemia tulemist vaimustuses ja plaanib juba järgmist laulukirjutajate laagrit enda juures. "Ma õppisin seda, mille jaoks ma siia tulin. Inimestega koos muusikakirjutamine on asi, mida tihtipeale Eestis ei tehta," tõdes Kalluste.

Eesti Laulu Akadeemia raames loodud lauludest parimad on praegu stuudios töötlemise faasis ja parimad palad jõuavad loodetavasti varsti kuulajateni ja võib-olla mõni ka Eesti Laul 2017 konkursile.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.