Aasta tehasemaja on alla kümne ruutmeetri ({{commentsTotal}})

Aasta tehasemaja konkursil sai auhinna üks tore väike maja, kus kogu elu toimub veidi vähem kui kümnel ruutmeetril.

"Tegemist on kodukontoriga, tihtipeale ei leita majas kohta selle jaoks," tutvustas OÜ Greencube juht Henri Bekmann kuubikmaja ETV saates "Ringvaade".

Mees lisas, et disainkuupi annab teha suvemajaks, saunaks ja variante on veel. "Tal on 20 sentimeetrit villa, mõnel suuremalgi majal pole nii palju, siin on pakettaknad, nõuetekohane elektrisüsteem ja terrass," kiitis Bekmann innovatiivset ehitist.

Praegu saab ühte sellist tikutoosimaja näha Tallinnas Kalamajas ning miniatuurne maja ei nõua isegi ehitusluba. "Kui täna kinnisvarahindasid näha, siis meie kuubik on kontori näol neli korda soodsam kui kontoritel Tallinna kesklinnas," kiitis Bekmann.

Mees tunnistas, et tänaseks on juba mitu taolist maja tellitud ning inimesed tunnevad kuubikute vastu tõesti huvi. "Nõudlus on nii Skandinaavias kui ka Euroopas allpool," ütles Bekmann.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.