Aasta tehasemaja on alla kümne ruutmeetri ({{commentsTotal}})

Aasta tehasemaja konkursil sai auhinna üks tore väike maja, kus kogu elu toimub veidi vähem kui kümnel ruutmeetril.

"Tegemist on kodukontoriga, tihtipeale ei leita majas kohta selle jaoks," tutvustas OÜ Greencube juht Henri Bekmann kuubikmaja ETV saates "Ringvaade".

Mees lisas, et disainkuupi annab teha suvemajaks, saunaks ja variante on veel. "Tal on 20 sentimeetrit villa, mõnel suuremalgi majal pole nii palju, siin on pakettaknad, nõuetekohane elektrisüsteem ja terrass," kiitis Bekmann innovatiivset ehitist.

Praegu saab ühte sellist tikutoosimaja näha Tallinnas Kalamajas ning miniatuurne maja ei nõua isegi ehitusluba. "Kui täna kinnisvarahindasid näha, siis meie kuubik on kontori näol neli korda soodsam kui kontoritel Tallinna kesklinnas," kiitis Bekmann.

Mees tunnistas, et tänaseks on juba mitu taolist maja tellitud ning inimesed tunnevad kuubikute vastu tõesti huvi. "Nõudlus on nii Skandinaavias kui ka Euroopas allpool," ütles Bekmann.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.