Kerli Dello: tunnen, et kaitsevägi on minu koht ({{commentsTotal}})

Homme algab sinilillekampaania. Terve kuu jooksul toimub palju erinevaid üritusi veteranide auks, nende osalusel ja nende toetuseks.

Sinilillejooks toimub 17. aprillil Tartus ja 16. aprillil Tallinnas, rääkis Kerli Dello "Ringvaatele".

"Austame veterane, kes on käinud või on hetkel missioonidel. See on austusavaldus veteranidele, müüme sinililli, neid on üle Eesti igal pool saada. Inimene, kes selle ostab toetab vigastatud võitlejate ühingut, kes saavad sealt õppimiseks raha. Aastate jooksul on kogutud ka ravivahendeid."

Endise ETV uudisteankuri enda sõnul tal telest eemal olla kahju pole. "Kaitseväes on räägitud, et küll Dello telesse tagasi läheb, et ega ta siia ei jää, aga tegelikkuses tunnen, et see on minu koht. Mulle meeldib see, mis teen ja see on paljuski seotud televisiooniga," ütles Dello. "Näiteks 23. aprillil on tulemas veteranirock, millest teeme teleülekande."

Sõdurina ta end ei tunne. Kerli Dello ülesandeks on näiteks meediasõdurite väljaõpe. Pingelistes olukordades, kuhu tsiviilisikuid sisse ei lasta, on vaja sõdureid, kes oskaksid vajadusel teha nii reporterite, monteerijate kui fotograafide tööd.

Kaitseväes hoiab Dellot tunnustus. "Olin meedias täpselt 21 aastat ja mitu diplomit või täienduskoolituse paberit mul kodus seinal on? Null. Kaitseväes tunnustatakse inimesi. Kui sulle on öeldud, et see oli hea, mis sa tegid, projekt õnnestus, siis teen järgmisel aastal jälle hea meelega."

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.