Lauljatar Luisa Värk esitab uut lugu Soome eestlaste raadios ({{commentsTotal}})

Luisa Värk
Luisa Värk Autor/allikas: Mardo Männimägi

Neljapäeval, 7. aprillil esitab lauljatar Luisa Värk esmakordselt raadioeetris oma laulu "Mis oleks, kui...?".

Lauljatari uus lugu kõlab esmakordselt Soome eestikeelselt raadiokanalilt Finest.FM. Laul on pärit Luisa uuelt plaadilt "Maalida võiks maailma".

Lauljatar jutustab, et selle loo demo saatis talle laulu viisi autor Mikk Tammepõld, kes oli laulu Viivi Luige sõnadele juba natuke sisse laulnud. "Istusin kodus ja püüdsin seda oma häälega laulda ja lindistada, lõpuks hakkas minema, see tundus olevat positiivne kevadsuvine laul ja nii see valmiski. Tundub, et on õige aeg see lugu välja anda," räägib Luisa Värk.

Kuna seda lugu kuulevad esimestena raadiost Soomes elavad eestlased, siis ütleb lauljatar, et saabuv suvi on aeg, mil hinges on igatsus ja võõrsil viibivad eestlased võiksid loo sõnumit hoomates leida aega oma Eestis elavate lähedaste külastamiseks.

Plaadil "Maalida võiks maailma" on üheksa lugu ja Luisa sõnul on tema lemmikuteks need lood, kus ta on saanud sõnade ja aranžeeringutega rohkem kaasa aidata. Oma meelislugudeks peab ta tütrele pühendatud laulu "Minu Päike", laulu "Unemaa", mis on inspireeritud unenägudest ja kirjutatud tema enda sõnadele, ning "Põhjamaa lapsed" on Luisa arvates ka üks ilus eestlaslik ja patriootiline lugu.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.