Briti väljaande lugejad ennustavad Jüri Pootsmanni Eurovisiooni finaali ({{commentsTotal}})

Jüri Pootsmann Autor: Ülo Josing/ERR

Briti väljaanne Metro analüüsis Eesti tänavust eurolaulu "Play" ning ei oska ennustada, kas lugu võiks jõuda Eurovisioonil kõrgele kohale. Lugejad paigutaksid Pootsmanni aga meelsasti lauluvõistluse finaali.

"Me võime "Playsse" küll hästi suhtuda, kuid aastal, mil domineerivad peavoolu poplaulud, on raske sellele kohta ennustada. Ühest küljest võib erinevus loole kasuks tulla ja see võib isegi finaali jõuda, kuid teisalt võib see ka tuulemasinate ja kaasahaaravate refräänide varju jääda. Me loodame, et siiski mitte," seisis väljaandes.

Metro nimetab "Playd" tujukaks 1980ndatesse sobivaks soulinumbriks, mis võiks sujuda tähelepandamatus tempos, kui ei oleks Jürile kohast bassihäält. "Ütleme nii, et see on sügav, mis muudab loo stiilseks ja eriliseks," kirjutati artiklis.

Samas ei oodata Eestilt ka midagi vähemat kui Jüri tänavune eurolugu. "Eesti võttis Eurovisioonist esmakordselt osa 1994. aastal ning neil on läinud veidi paremini kui mõnedel teistel riikidel, kes samal ajal alustasid. Eestlased on Eurovisiooni ühel korral isegi võitnud. Nende õnnetuseks pole nad veel võitu korrata suutnud, kuigi on mõnel korral jõudnud esikümnesse. Pärast võitu oli nende parim koht kolmas, mida nad jagasid Suurbritanniaga samal aastal, kui nad ise Eurovisiooni korraldasid," lisati artiklis.

Metro lugejad usuvad, et Eesti pääseb poolfinaalist edasi lõppvõistlusele. Hääletustulemusi näed SIIT.

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.