Briti väljaande lugejad ennustavad Jüri Pootsmanni Eurovisiooni finaali ({{commentsTotal}})

Jüri Pootsmann
Jüri Pootsmann Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Briti väljaanne Metro analüüsis Eesti tänavust eurolaulu "Play" ning ei oska ennustada, kas lugu võiks jõuda Eurovisioonil kõrgele kohale. Lugejad paigutaksid Pootsmanni aga meelsasti lauluvõistluse finaali.

"Me võime "Playsse" küll hästi suhtuda, kuid aastal, mil domineerivad peavoolu poplaulud, on raske sellele kohta ennustada. Ühest küljest võib erinevus loole kasuks tulla ja see võib isegi finaali jõuda, kuid teisalt võib see ka tuulemasinate ja kaasahaaravate refräänide varju jääda. Me loodame, et siiski mitte," seisis väljaandes.

Metro nimetab "Playd" tujukaks 1980ndatesse sobivaks soulinumbriks, mis võiks sujuda tähelepandamatus tempos, kui ei oleks Jürile kohast bassihäält. "Ütleme nii, et see on sügav, mis muudab loo stiilseks ja eriliseks," kirjutati artiklis.

Samas ei oodata Eestilt ka midagi vähemat kui Jüri tänavune eurolugu. "Eesti võttis Eurovisioonist esmakordselt osa 1994. aastal ning neil on läinud veidi paremini kui mõnedel teistel riikidel, kes samal ajal alustasid. Eestlased on Eurovisiooni ühel korral isegi võitnud. Nende õnnetuseks pole nad veel võitu korrata suutnud, kuigi on mõnel korral jõudnud esikümnesse. Pärast võitu oli nende parim koht kolmas, mida nad jagasid Suurbritanniaga samal aastal, kui nad ise Eurovisiooni korraldasid," lisati artiklis.

Metro lugejad usuvad, et Eesti pääseb poolfinaalist edasi lõppvõistlusele. Hääletustulemusi näed SIIT.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.