Skandinaavia hittseriaali "Sild" uusversioon filmitakse Eesti piiril ({{commentsTotal}})

Taani-Rootsi krimiseriaal "Sild" ("Bridge") kolib oma uusversiooni tegevustiku Venemaa ja Eesti piirile.

Seriaali peaosades saab näha Vene näitlejat Mihhail Poretšenkovi ja leedulannat Ingeborga Dapkūnaitėt, kes hakkab kehastama Sofia Helini poolt kuulsaks mängitud rolli Saga Norénit, vahendas The Guardian.

Seriaal jõuab Venemaal eetrisse 2017. aastal ning läbirääkimised käivad ka Eesti telekanalitega.

Neljandat hooaega alustav originaalversioon alustas 2011. aastal ja keskendub Rootsi-Taani vahelisele alale. Eesti-Vene versioon on juba kolmas uustöötlus - varem on seriaalist valminud ka USA-Mehhiko ja Inglise-Prantsuse versioonid.

Kõige uuema versiooni tegevus toimub aga Eesti-Vene piiril. Sarja esimeses osas leitakse laip Narva Sõpruse sillalt. "Seriaali formaat sobitub provokatiivsete teemade ja põnevate tegelaskujudega riikidesse üle maailma. Asetades loo erilise kultuurilise ja sotsiaalpoliitilise taustaga Eesti ja Venemaa vahele, lubab see jutustada enneolematut lugu. Ma olen tõeliselt elevil uue koostöö suhtes ja ei suuda ära oodata, millal uusversiooni filmimine pihta hakkab," ütles tootjafirma Filmlance'i tegevdirektor Lars Brlomgren.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".