Skandinaavia hittseriaali "Sild" uusversioon filmitakse Eesti piiril ({{commentsTotal}})

Taani-Rootsi krimiseriaal "Sild" ("Bridge") kolib oma uusversiooni tegevustiku Venemaa ja Eesti piirile.

Seriaali peaosades saab näha Vene näitlejat Mihhail Poretšenkovi ja leedulannat Ingeborga Dapkūnaitėt, kes hakkab kehastama Sofia Helini poolt kuulsaks mängitud rolli Saga Norénit, vahendas The Guardian.

Seriaal jõuab Venemaal eetrisse 2017. aastal ning läbirääkimised käivad ka Eesti telekanalitega.

Neljandat hooaega alustav originaalversioon alustas 2011. aastal ja keskendub Rootsi-Taani vahelisele alale. Eesti-Vene versioon on juba kolmas uustöötlus - varem on seriaalist valminud ka USA-Mehhiko ja Inglise-Prantsuse versioonid.

Kõige uuema versiooni tegevus toimub aga Eesti-Vene piiril. Sarja esimeses osas leitakse laip Narva Sõpruse sillalt. "Seriaali formaat sobitub provokatiivsete teemade ja põnevate tegelaskujudega riikidesse üle maailma. Asetades loo erilise kultuurilise ja sotsiaalpoliitilise taustaga Eesti ja Venemaa vahele, lubab see jutustada enneolematut lugu. Ma olen tõeliselt elevil uue koostöö suhtes ja ei suuda ära oodata, millal uusversiooni filmimine pihta hakkab," ütles tootjafirma Filmlance'i tegevdirektor Lars Brlomgren.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.