Mai Palling üritas autoroolis telefoniga rääkida ({{commentsTotal}})

5. aprill on kuulutatud päevaks, mil palutakse inimestel autoroolis telefoniga mitte rääkida. Kuigi Eestis on see seadusega keelatud, siis proovis "Ringvaate" reporter Mai Palling ikkagi, kuidas ta saab takistusraja läbimisega hakkama telefoniga rääkides.

Esimese katsena läbis ta raja ilma telefoniga rääkimata, mille peale kulus üks minut ja 51 sekundit. "See on üpriski kerge rada, millele võib väga rõõmsalt telefoniga rääkides vastu minna," tõdes Mai Palling ja lisas, et kardab rohkem hoopiski manuaalkäigukasti, millega ta ei olnud juba pikka aega kokku puutunud.

Teise katse ajal üritas ta telefoniga rääkida ja samuti telefonist pisut meile vaadata. "Ma ei saa üldse aru, kuidas on võimalik manuaalkastiga autot juhtida telefoniga rääkides," kinnitas Palling selle ülesande raskust ja tõdes, et ta läks selle käigus natukene ka närvi. Tema soorituse aeg pikenes telefoniga rääkimise tõttu umbes poole minuti võrra ning ta ajas ümber hulgaliselt koonuseid.

"Ma soovisin näidata, et saan ka väikese sõrmega seda rooli keerata - kuigi niisama sõites tundus see ülesanne väga kerge, siis kui ma pidin telefoniga rääkima, ei õnnestunud see enam üldse," kinnitas ta ja selgitas, et ta palus enda kolleegil talle helistada, kes aga hakkas talle telefonis mingit segast juttu ajama, mis viis lõpuks selleni, et ta ei suutnud kuulata kõnet ega keskenduda ka sõitmisele.

Grete Lõbu ja Marko Reikop tõid stuudios välja, et tegelikult on autoroolis peale telefoniga rääkimise veel igasugu muid tegevusi, mida ei tohiks teha. "Roolis värvitakse näiteks küüsi, süüakse hamburgerit ning Vikerraadios toodi välja, et on nähtud isegi inimest, kes on sõidu ajal kõrvalistmel last mähkinud," ütles Grete Lõbu, et ka temal oli täna autoroolis neli olukorda, kus ta pidi telefoniga rääkima, millest ühel korral ta ka kõne vastu võttis. "Ma panin selle kõne aga väga kiiresti ära."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.