Anne Veski täitis lapsepõlveunistuse ({{commentsTotal}})

Anne Veski täitis pikaaegse unistuse külastada Austraaliat ja näha põliselanikke aborigeene.

"Mul oli isal esimese Eesti aegne entsüklopeedia ja ma armastasin ristsõnu lahendada. Mäletan, et ühe lehe ülemises nurgas oli minu arust tumesinise nahaga inimene ja ma hakkasin uurima, et see on aborigeen. Sellest ajast mulle on jäänud, et ma pean seda inimest nägema," rääkis Veski oma lapsepõlveunistusest ETV saates "Ringvaade".

Veski lisas, et aborigeene ta kängurumaal tõesti nägi, kuigi linnas pärismaalased siiski vastu ei kõnni. "Turistide jaoks oli aborgeenide etendus, üks õde ja kaks venda. Minule tundus, et nad olid mingil ajal suhelnud ka valgetega, nad ei olnud päris need, mida ma ette kujutasin," naeris Veski.

Lisaks aborigeenidele nägi Veski ka känguruid, kes golfiväljakul peesitasid. "Ma ei julgenud päris ligi minna, sest seal olid pojad," tunnistas Veski.

Reisi meenutab Veski vaid heade sõnadega ning laulja jõudis kontserdi anda ka kohalikele eestlastele. "Saalis olid väga erinevad inimesed, üks paar, kes pidas oma sünnipäeva ja nooremaid oli tunduvalt rohkem. Ma kartsin, et tulevadki väga soliidsed inimesed," tõdes Veski, kes lisas, et pidu oli aus ning lõppes väikese kaklusega. "Ikka eestlasel jääb peo lõpus väheseks, pisike kukepoks oli ka olnud peo lõpus, see ei erinenud üldse Eesti peost," naeris Veski.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.