Anne Veski täitis lapsepõlveunistuse ({{commentsTotal}})

Anne Veski täitis pikaaegse unistuse külastada Austraaliat ja näha põliselanikke aborigeene.

"Mul oli isal esimese Eesti aegne entsüklopeedia ja ma armastasin ristsõnu lahendada. Mäletan, et ühe lehe ülemises nurgas oli minu arust tumesinise nahaga inimene ja ma hakkasin uurima, et see on aborigeen. Sellest ajast mulle on jäänud, et ma pean seda inimest nägema," rääkis Veski oma lapsepõlveunistusest ETV saates "Ringvaade".

Veski lisas, et aborigeene ta kängurumaal tõesti nägi, kuigi linnas pärismaalased siiski vastu ei kõnni. "Turistide jaoks oli aborgeenide etendus, üks õde ja kaks venda. Minule tundus, et nad olid mingil ajal suhelnud ka valgetega, nad ei olnud päris need, mida ma ette kujutasin," naeris Veski.

Lisaks aborigeenidele nägi Veski ka känguruid, kes golfiväljakul peesitasid. "Ma ei julgenud päris ligi minna, sest seal olid pojad," tunnistas Veski.

Reisi meenutab Veski vaid heade sõnadega ning laulja jõudis kontserdi anda ka kohalikele eestlastele. "Saalis olid väga erinevad inimesed, üks paar, kes pidas oma sünnipäeva ja nooremaid oli tunduvalt rohkem. Ma kartsin, et tulevadki väga soliidsed inimesed," tõdes Veski, kes lisas, et pidu oli aus ning lõppes väikese kaklusega. "Ikka eestlasel jääb peo lõpus väheseks, pisike kukepoks oli ka olnud peo lõpus, see ei erinenud üldse Eesti peost," naeris Veski.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.