Klassikatähed võlusid helisid välja veest ja saest ({{commentsTotal}})

Noored klassikatähed pidid looma Riho Undi animatsioonile "Miriam merehädas" sünkroontaustad.

"Filmiheli koosneb kolmest põhilisest komponendist, mis on muusika, foonid ja sünkroontaustad," selgitas helirežissöör Tiina Andreas ETV saates "Klassikatähed".

Jaan Mesi ja Silvia Ilves tekitasid helisid omaenda häälega ning Sten Heinoja ja Kristiina Rokashevich võlusid helisid välja tarbeesemetest. Veest pidid helisid tekitama Mikk Langeproon ja Jakob Peäske.

"See oli kõige raskem nendest kolmest ülesandest, sest veega ei anna väga palju erinevusi tekitada. Vesi teeb ikka samasugust plärtsuvat häält," tõdes Peäske.

"Noorte versioon oli palju rohkem õudusfilm, nendel tuli tõeline action ja õudukas, originaal oli rohkem lastefilm, kus oli natuke õrnemalt lähenetud," kommenteeris Andreas tulemust.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.