Üllar Jörberg ei teadnud Kosmikute muusikast varem midagi ({{commentsTotal}})

Mitu Üllar Jörbergi kunagist hittlugu on nüüd Kosmikute abil taas värskena välja tulnud, kuid vanameistri kinnitusel ei teadnud ta enne koostööd sellisest bändist midagi. Ometi kahetseb ta, et meestega juba kümme aastat tagasi ei kohtunud.

"Ega mina ei teadnud enne neist midagi," teatas laulja saates "Hommik Anuga". "Võib-olla olen kuulnud nime, aga lugusid ma ei ole kuulnud ja neid plaate ma ka praegu vaatasin poes, kusagil müügil ei ole. Nagu ikka, kui on hea bänd ja head lood, siis ostetakse kõik plaadid ära," lisas ta.

Jörbergi 1981. aastal valminud lugu "Reisin" on tänu Kosmikutele saanud uue kuue ning laulja enda sõnul on tore, et hea lugu taas rahvale meelde on toodud.

Koostöö bändiga oli Jörbergile endalegi suureks üllatuseks. "Eks mulle ole ta ka nagu ehmatus, kuna inimesed olid mulle täitsa võõrad. Ma oleks võinud nendega kümme aastat tagasi kohtuda. Nagu ikka, asjad jäävad liiga hiljaks, elu hakkab varsti ära lõppema juba."

Peagi 75-aastaseks saav laulja tunnistab, et tal elus veel paljud asjad tegemata. "Oleksin tahtnud teha veel niisuguseid asju nagu üksi soolokontserti anda. Kas või džässasju teha, kuna vanasti ma laulsin džässi suure bigbandiga - kunagi oli Tartus kultuurihoones. Restoranis Kaunas laulsin solisti, varietees laulsin koos Silviga (Vrait - toim) ja paljude teistega. Oleksin tahtnud laulda ka Raimond Valgre asju veel läbi."

Kosmikutest rääkides tuleb Jörbergile lausa pisar silma ning ta kinnitab, et tegemist on ääretult südamlike inimestega. "Selliseid pillimehi ma kohtan Eestis väga vähe!"

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.