Üllar Jörberg ei teadnud Kosmikute muusikast varem midagi ({{commentsTotal}})

Mitu Üllar Jörbergi kunagist hittlugu on nüüd Kosmikute abil taas värskena välja tulnud, kuid vanameistri kinnitusel ei teadnud ta enne koostööd sellisest bändist midagi. Ometi kahetseb ta, et meestega juba kümme aastat tagasi ei kohtunud.

"Ega mina ei teadnud enne neist midagi," teatas laulja saates "Hommik Anuga". "Võib-olla olen kuulnud nime, aga lugusid ma ei ole kuulnud ja neid plaate ma ka praegu vaatasin poes, kusagil müügil ei ole. Nagu ikka, kui on hea bänd ja head lood, siis ostetakse kõik plaadid ära," lisas ta.

Jörbergi 1981. aastal valminud lugu "Reisin" on tänu Kosmikutele saanud uue kuue ning laulja enda sõnul on tore, et hea lugu taas rahvale meelde on toodud.

Koostöö bändiga oli Jörbergile endalegi suureks üllatuseks. "Eks mulle ole ta ka nagu ehmatus, kuna inimesed olid mulle täitsa võõrad. Ma oleks võinud nendega kümme aastat tagasi kohtuda. Nagu ikka, asjad jäävad liiga hiljaks, elu hakkab varsti ära lõppema juba."

Peagi 75-aastaseks saav laulja tunnistab, et tal elus veel paljud asjad tegemata. "Oleksin tahtnud teha veel niisuguseid asju nagu üksi soolokontserti anda. Kas või džässasju teha, kuna vanasti ma laulsin džässi suure bigbandiga - kunagi oli Tartus kultuurihoones. Restoranis Kaunas laulsin solisti, varietees laulsin koos Silviga (Vrait - toim) ja paljude teistega. Oleksin tahtnud laulda ka Raimond Valgre asju veel läbi."

Kosmikutest rääkides tuleb Jörbergile lausa pisar silma ning ta kinnitab, et tegemist on ääretult südamlike inimestega. "Selliseid pillimehi ma kohtan Eestis väga vähe!"

Toimetaja: Kerttu KaldojaTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.