Roman Zaštšerinskist sai tippkokk laiskusest - kool ei nõudnud eksamit ({{commentsTotal}})

Tunnustatud tippkokk ja järjekorras juba kolmandat restorani ette valmistav Roman Zaštšerinski tunnistas saates "Hommik Anuga", et tema jõudis toidumaailma puhtast laiskusest, kuna kokakool ei nõudnud eksamit.

"Mul oli kaks valikut, kas kokakool või lähen keevitajaks," meenutas Zaštšerinski. "Mul polnud mingit kindlustunnet, mingit eesmärki ei olnud. Tol ajal see kokandus ei olnud selline asi Eestis, mida kõik tahtsid teha," lisas ta, kuid tunnistas, et kõik muutus, kui esimest korda juba praktikale pääses.

Zaštšerinski sõnul leiab restorani- ja gurmeemaailmas küllalt roogi, mis on tegelikult täiesti üle hinnatud. "Nagu moemaailmas on teatud asjad, mille omahind on väike, aga oma olemuselt on hästi kallid ja inimesed tahavad neid," selgitas kokk ja tõi üheks näiteks musta kalamarja, mille kilohind võib küündida 1700 euroni.

Tippkokk ei oska hinnata ka põhjanaabrite hulgas populaarset mädakala või maa sees mädandatud muna. "Ma olen teistmoodi treenitud, kõik need lõhnad häirivad mind. Mismoodi sa serveerid seda - ta on ju halvaks läinud, viska ära," naeris ta. Küll aga mõistab ta, et tegemist on osaga kultuurist, samamoodi nagu meie naudime näiteks hapukapsast.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.