Algas kahe kuu pikkune teekond Uma Pidole ({{commentsTotal}})

Vaid paari tunni eest alustati Põlvamaal Räpinas rahvalauluga kahe kuu pikkust teekonda Uma Pidole. Kui kolme aasta eest jooksis luuletaja Contra enne Uma Pido võrokeste uue lipuga läbi kõik Vana-Võromaa kihelkonnad, siis tänavu lauldakse enne pidu kõikides kihelkondades rahvalaule.

Selleks, et ülistada ja tähistada rõõmu ja lusti, mida annab lihtsalt niisama koos laulmine, ongi enne Uma Pido ette võetud teekond, kus igas Vana-Võromaa kihelkonnas lauldakse just selle piirkonna laule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Et me ei unustaks ära seda, et laul on meie ümber kogu aeg, igal pool ja see väärindab meie elu, siis selle jaoks on Uma Pido võtnud ette sellise teekonna igas kihelkonnas, et kõik saaksid tulla, võtta üles see laul, mis nende südamel on, mida nemad tahavad laulda või laulda kaasa," rääkis "Laulu tii pidolõ" sündmuste korraldaja Lilian Freiberg.

Kokku lauldakse järgneva kahe kuu jooksul kõigis kaheksas Vana-Võromaa kihelkonnas ja korraks põigatakse ka Setomaale.

"Järgmine kord ongi Setomaal laulmine. Kõik võivad tulla kell 18 Obinitsasse, võtta kaasa laulud, rõõmus meel, lapsed," ütles Freiberg.

Rahvalaulu teekond lõppeb aga juba 28. mail Põlvas, mil toimub neljas suur võrokeste pidu, Uma Pido.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.