Algas kahe kuu pikkune teekond Uma Pidole ({{commentsTotal}})

Vaid paari tunni eest alustati Põlvamaal Räpinas rahvalauluga kahe kuu pikkust teekonda Uma Pidole. Kui kolme aasta eest jooksis luuletaja Contra enne Uma Pido võrokeste uue lipuga läbi kõik Vana-Võromaa kihelkonnad, siis tänavu lauldakse enne pidu kõikides kihelkondades rahvalaule.

Selleks, et ülistada ja tähistada rõõmu ja lusti, mida annab lihtsalt niisama koos laulmine, ongi enne Uma Pido ette võetud teekond, kus igas Vana-Võromaa kihelkonnas lauldakse just selle piirkonna laule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Et me ei unustaks ära seda, et laul on meie ümber kogu aeg, igal pool ja see väärindab meie elu, siis selle jaoks on Uma Pido võtnud ette sellise teekonna igas kihelkonnas, et kõik saaksid tulla, võtta üles see laul, mis nende südamel on, mida nemad tahavad laulda või laulda kaasa," rääkis "Laulu tii pidolõ" sündmuste korraldaja Lilian Freiberg.

Kokku lauldakse järgneva kahe kuu jooksul kõigis kaheksas Vana-Võromaa kihelkonnas ja korraks põigatakse ka Setomaale.

"Järgmine kord ongi Setomaal laulmine. Kõik võivad tulla kell 18 Obinitsasse, võtta kaasa laulud, rõõmus meel, lapsed," ütles Freiberg.

Rahvalaulu teekond lõppeb aga juba 28. mail Põlvas, mil toimub neljas suur võrokeste pidu, Uma Pido.

Toimetaja: Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.