Vene eurolaulu autor Filipp Kirkorov Eestile: soovin, et võidaksite teie ({{commentsTotal}})

Eile õhtul andis Tallinnas Tondiraba jäähallis kontserdi Venemaa superstaar Filipp Kirkorov, kes on Venemaa tänavuse euroloo üks autoritest.

"Muidugi olen ärevil, see pole küll debüüt Eurovisioonil, minu laulud on saanud kõrgeid kohti," rääkis Kirkorov oma emotsioonidest enne kevadist Eurovisiooni ETV saatele "Ringvaade".

Mees lisas, et Eurovisioon on tema jaoks igal aastal suur produktsiooniprojekt. "Armastan seda võistlust, sest kord aastas on see minu jaoks puhkus, aga ka töö," lausus ta.

Suurejoonelist lauluvõistlust fännab Kirkorov juba ajast, mil ta ise võistlusel 17. koha pälvis. Pärast seda on mees endale lubanud, et võidab ühel päeval Eurovisiooni. "Mina kui produtsent, laulukirjutaja, lavastaja, aga ma võidan kindlasti Eurovisioonil esikoha," lubas Kirkorov.

See võimalus on mehel ka tänavu, mil tema kirjutatud looga "You Are The Only One" astub eurolavale noor Vene popstaar Sergei Lazarev. "Aga loodan, et võidaksite teie. Minu soov Eurovisioonil kõigile on, et nende laul kõlaks vähemalt kaks ja maksimum kolm korda," naeris mees.

Lisaks Eurovisioonile fännab Kirkorov ka Eestit, aga eelkõige siinse linnahalli lava. "Selle paigaga on seotud kõige armsam algus. See on üks esimesi linnu, mis mind vastu võttis pea 30 aastat tagasi, 1988. aastal. See polnud sooloesinemine, vaid suur kontsert," meenutas Kirkorov oma esimest Eesti etteastet.

Ta lisas, et kui läks linnahalli lavale, armus ta sellesse saali silmapilkselt. Just linnahalli laval suudles mees Alla Pugatšovaga, klipp on tänaseni nähtav Youtube'i vahendusel.

Alati, kui Kirkorov Tallinna satub, külastab ta siinseid poekesi, kohvikuid ja muud vaatamisväärset. "Käin vanalinnas, raekoja platsil, kus filmiti "Elektrooniku seiklusi", mis on minu lapsepõlve lemmikfilm," tõdes Kirkorov.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.