Marko Reikop on ilveses pettunud: ta ei maitse nagu kana ({{commentsTotal}})

Kokk Indrek Kõverik tegi tänavusel presidendi vastuvõtul ilvese lihast suupisteid ning saatejuht Marko Reikop proovis järele, kuidas raskesti kättsaadav liha maitseb.

"Mul on unistus, ma olen viis aastat kindlasti tahtnud juba ilvest teha, aga kuna neid kütitakse vähe ja neist vähesed on söödavad, siis nüüd lõpuks õnnestus," kommenteeris Kõverik ETV saates "Ringvaade".

Kui aastas on lubatud küttida 30 isendit, on nendest vaid kümme parasiitide tõttu toiduks sobivad.

Kõverik lisas, et ilvesest ei osata väga midagi teha ning kokkuvõtteks pole ilvese lihas midagi liiga erilist. "See on liiga tavaline võib-olla," arvas Kõverik.

Ilveselihas oli pettunud ka Reikop, kes seda esmakordselt otse-eetris mekkis. "Ilves on täielik pettumus, ma pean ütlema. Ta ei maitse nagu kana. Kui te tahate ise ilvest proovida, siis minge kohalikule turule ja ostke suitsutatud sealiha. Mitte mingisugust vahet ei ole," tõdes ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.