Micucu liige Uku Kübar: ma tunnen ennast instrumentaalmuusikas kindlamalt ({{commentsTotal}})

Micucu asutaja Uku Kübar selgitas, miks bänd vaid instrumentaalmuusikat viljeleb.

"Minu jaoks on see loomulik keskkond, milles käia ja mängida. Minu jaoks on jube loogiline see, et ei ole vokaali. Ma tunnen ennast instrumentaalmuusikas kindlamalt," selgitas Kübar Raadio 2 saates "Eetris on Erik Morna".

Paar aastat tagasi sõltus Kübar palju tehnikast, kuid viimasel ajal on ta enda sõnul jõudnud pigem muusika tuumani. "On, millised vahendid on, aga nende vahenditega ma teen nii head muusikat, kui ma vähegi suudan ja tunnen, et see on hea. Ma olen teadlikult natukene sellest tehnikasõltuvusest eemaldunud," tõdes ta.

Inspiratsiooni saab Kübar peamiselt Norra instrumentaalmuusikast ning on juba 11 aastat instrumentaalmuusika vaimus kasvanud. Ka ansambel Micucu alustas pigem instrumentaalmuusikaga ning uus materjal on samuti peaaegu täielikult instrumentaalne. Kübar paljastas aga, et bändi esimene singel oli sõnadega ingliskeelne pala "Take your things".

Kui Micucu alustas kahe mehe bändina, siis nüüdseks on ansambli teine liige, Eesti Laulul tuntust kogunud Mick Pedaja bändist lahkunud. "Me alustasime koos Mickuga musitseerimist viis või kuus aastat tagasi ja läks kaua aega, kui me üldse leidsime sellise ühise keele, millega me tulime avalikkuse ette ehk eelmine EP. Kogu plaaditegemine on tohutu kasvamine inimesena ja kui hakkasime uut plaadimaterjali tegema, alustasime me Mickuga koos ja enne, kui Eesti Laulu hullus tuli, lõppes see meie teede lahknemisega," selgitas Kübar.

Nüüd teevad bändis lisaks Kübarale muusikat ka Raul Ojamaa, Siim Avango ja Hans Kurvits. "Mick arvas ja koos arutades tundus, et ta tahaks minna oma teed, sooloprojektile keskenduda ja minu jaoks oli see väga okei. Praegu meil on neljaliikmeline bänd, mis on minu jaoks täiesti unistuste meeskond," kiitis Kübar.

Micucut saab tänavusel TMW-l esinemas näha neljal korral ning Uku Kübar ise astub üles lausa viiel kontserdil. Täna õhtul mängib Kübar Erki Pärnoja Himmelbjergeti koosseisus.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Uue Teatri kevadlaat möödunud aastalUue Teatri kevadlaat möödunud aastal
Tartu Uus Teater lõpetab hooaja laada ja tsirkusega

Tartu Uus Teater lõpetab oma üheksanda hooaja juba traditsiooniks saanud kevadlaadaga, millega seekord kaasneb ka tsirkusemelu.

Tele/raadio
ETVs alustab uus saatesari "Igaühe õigus"

Teisipäeval kell 20.05 jõuab ETV ekraanile uus saatesari "Igaühe õigus", mis võtab luubi alla kuus olulist inimõigust ning nendega seonduvad teemad.