Eesti esimene start-up koomik Tõnis Niinemets näitas teleekraanil oma oskusi ({{commentsTotal}})

Aastavahetusel ETV saates Kinoteatriga rahvast naerutanud näitleja Tõnis Niinemets läheb start-up tükiga üle Eesti tuurile.

Kuigi praegu teavad televaatajad Tõnist kui komöödianäitlejat, ütles mees ETV saates "Ringvaade", et loodetavasti see nii ei jää. Samas on noor näitleja õnnelik, kui saab televaatajaid rõõmustada. "Tore ju, kui saab inimestele pakkuda head tuju ja kui inimesed naeratavad teisel pool ekraani, kuigi ma ise seda ei näe," ütles Tõnis.

Tõnis ise tunnistas, et teda ajab peamiselt naerma situatsioonikoomika. "Mind ajab laginal naerma sõpruskonnas tehtav nali, aga alati on naljakas näha, kui kellelgi midagi äpardub. Kui mõnel sõbral midagi juhtub või laval midagi juhtub," rääkis Tõnis, mis teda naljade tegemise juures inspireerib.

Tõnis pole andekas aga ainult teleekraanil, sest üle Eesti jõuab publikuni näitleja start-up komöödia "Ämbrisse astumise ajastu". "Start-up on on üks stand-up'i alustamise viise. Lihtsalt tuleb luua stand-up'ile uus põld, uus turg ja tõsta ta tuhast välja, kuhu ta on langenud mööda Eestit ringi sõites," selgitas Tõnis.

Tõnis lisas, et on Eesti esimene start-up koomik. "Ma olen enesekindel, mitte kriitiline. Peab olema, midagi muud ei jää üle, kui sa üksinda lavale lähed. Kui sealt enesekindlus ära võtta, jääb järele vaid tühi kott," selgitas ta.

Näitleja lisas, et "Ämbrisse astumise ajastu" on pidevas arengus ja muutumises, et tükk oleks kogu aeg värske. Seega ei saa seda nimetada tüüpiliseks monokomöödiaks, sest etendustes saab kuulda ka ühiskonnakriitilistest teemadest, mis on aktuaalseks muutunud võib-olla sama päeva hommikul.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.