Laulev spordireporter Alvar Tiisler esines Iisraelis ({{commentsTotal}})

Dirigent Andres Mustonen korraldab juba kolmandat aastat paralleelselt Eestiga omanimelist festivali ka Iisraelis. "Mustonenfest" oli Eesti muusikute tänavu suurim välisesinemine, kus üle 200 interpreedi andsid kahe nädala jooksul 18 kontserti. Üllatav on aga see, et viiel kontserdil laulis solistina bariton Alvar Tiisler, keda üldsus tunneb AK spordikommentaatorina.

On 21. veebruar. Juba hommikul on õues ligi 30 kraadi ja päiksepaiste, kui Tel Avivi külje all toimub turnee avaproov. "Mustonenfesti" raames on Iisraeli sõitnud kokku ligi 250 Eesti interpreeti, et anda kahe nädala jooksul 18 erineva kava ning koosseisuga kontserti, alustas Tiisler oma reisipäevikut ETV saates "Pealtnägija".

Festivali kunstiline juht Andres Mustonen dirigeerib ja mängib ise viiulit kahe nädala jooksul rohkem kui kümnel kontserdil. Ta on Iisraelis palavalt armastatud muusik, kellest pakatav energia toob muusika tegemisse joviaalsust, mis just eriti barokkmuusikas ongi esituse alustala.

"Miks ma tahan Eestit siia tuua? Sest me Eestis ei hinda piisavalt seda, mis meil Eestis on. Kui me toome ta välja, nii pikalt ja suurelt, praegune festival on 18 kontserti. Eestis me ei tee seda iialgi, aga ma teen seda teises riigis. Ja nii palju kollektiive, üle 200 muusiku. Sellega me näeme ka, kes me ise oleme. Ja need inimesed, kes siin käivad, leiavad end siin uuesti ja on palju rikkamad pärast festivali ja pärast Iisraelis viibimist. Meil on meeletu potentsiaal ja meie sees on veel nii palju välja tuua, kuid selleks peab andma tingimused," rääkis Mustonen, miks ta Eesti muusikud Iisraeli on kutsunud.

Tiisler tunnistas, et energia on juba proovis meeletu. Teistsugune kultuuriruum ja soojad inimesed toovad ka koorikõlasse mõnusad muusikalised värvid, mis loodetavasti realiseeruvad millekski võrratuks ka kontserdil.

"Ja siis on käes hetk, kus idee poolest peaks tõusma pulss. Aeg laulda Iisraelis esimene soolopartii. Samas, "Dixit Dominuse" soolot olen ma juba varem esitanud üsna mitmel kontserdil ja seetõttu asendub kiire löögisagedus hoopis ootusärevusega," kirjeldas Tiisler ärevaid hetki.

Koorimuusika grand man Hirvo Surva on Tiislerit õpetanud juba noorest east, selgitades, mis on muusika ja kuidas see käib. Surva lõi telemehele võimalused esimesteks ülesastumisteks Estonia teatris ja ka esimesteks soolopartiideks suurel laval.

"Ma arvan, et mingi hetk sa peaksid ühe valiku ära tegema. Ma arvan,et sul on kõik võimed ja eeldused selleks, et teenida ka muusikapoolset muusat. Muidugi on väga hea kuulata nii raadiost kui ka telekast väga head häält, see on hästi selge ja ilusa diktsiooniga ja see kõlab seal ilusasti. Aga tõsiselt rääkides ma arvan, et kui seda, mis on sulle antud ja seda arendada ning minna tõsiselt selle tee peale, siis võib siit Eestimaalt kasvada välja üks väga hea, ma ei hakka veel häälerühma ütlema, aga väga hea laulja," kiitis Surva Tiislerit.

Kui spordifännide hinge hiilis nüüd hirm, et see oli avalik lahkumisavaldus, siis Alvar kinnitab, et jätkab siiski veel spordilainel. Ees ootavad jalgpalli EM ja olümpiamängud Rios. Kontserdilaval saab aga spordireporter-baritoni kuulata kohe pärast olümpiamänge Prantsusmaal ja aasta lõpus jälle Eestis.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.