Mootorratastega ümber maailma reisinud paar andis välja raamatu ({{commentsTotal}})

Kariina Tšursin ja Margus Sootla rändasid kolm aastat kahekesi ühel mootorrattal ümber maakera, olles esimesed eestlased, kes on Maale kahel rattal tiiru peale teinud. "Ringvaate" stuudios rääkisid nad lähemalt enda reisist ilmunud raamatust ning sellest, milliste raskustega nad sel reisil vastamisi olid.

"Reisil olles sa koged iga päev uusi asju ning selle läbitöötamine võtabki kauem aega siin igapäevas olles," selgitas Kariina Tšursin "Ringvaates", miks raamatu kirjutamine sedavõrd kaua aega võttis.. "Me suurt peale blogi muid märkmeid ei teinud, kuigi me üritasime pisut ka kirjutada, kuid see õnnestus vaid nädal aega. See blogi jäigi lõppude-lõpuks kõige olulisemaks pidepunktiks," ütles Tšursin. Nad tõdesid ka seda, et nad ei teinud seda reisi läbi kiirustades, vaid nad mõistsid, et mingil hetkel pead sa suure emotsioonide tulva tõttu korra hotellis ka niisama lakke vaatama.

Margus Sootla tõdes, et kolm aastat reisil kaasas olnud mootorratas on praeguseks küll materiaalselt tühise väärtusega, kuid ta on neile justkui kolmas pereliige. "Pärast reisi sai mulle ka load ära tehtud ja nüüd on ka minul mootorratas," ütles kolm aastat reisil kaasreisina kaasas olnud Kariina, et nüüd ei peagi tema enam ainult tagapool istuma. Reisi suurimaks üllatuseks pidas Kariina seda, et kõikjal võeti neid hästi vastu. "Ei olnud absoluutselt mingit vaenulikkust tunda."

Sootla tõi ka välja, et teda muutis kõige enam reis just selles suhtes, et enam ei virise ta asjade üle nii palju. "Varem siin vaikses Eestis elades vingusin ma ikka iga väiksemagi asja üle."

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.