Mootorratastega ümber maailma reisinud paar andis välja raamatu ({{commentsTotal}})

Kariina Tšursin ja Margus Sootla rändasid kolm aastat kahekesi ühel mootorrattal ümber maakera, olles esimesed eestlased, kes on Maale kahel rattal tiiru peale teinud. "Ringvaate" stuudios rääkisid nad lähemalt enda reisist ilmunud raamatust ning sellest, milliste raskustega nad sel reisil vastamisi olid.

"Reisil olles sa koged iga päev uusi asju ning selle läbitöötamine võtabki kauem aega siin igapäevas olles," selgitas Kariina Tšursin "Ringvaates", miks raamatu kirjutamine sedavõrd kaua aega võttis.. "Me suurt peale blogi muid märkmeid ei teinud, kuigi me üritasime pisut ka kirjutada, kuid see õnnestus vaid nädal aega. See blogi jäigi lõppude-lõpuks kõige olulisemaks pidepunktiks," ütles Tšursin. Nad tõdesid ka seda, et nad ei teinud seda reisi läbi kiirustades, vaid nad mõistsid, et mingil hetkel pead sa suure emotsioonide tulva tõttu korra hotellis ka niisama lakke vaatama.

Margus Sootla tõdes, et kolm aastat reisil kaasas olnud mootorratas on praeguseks küll materiaalselt tühise väärtusega, kuid ta on neile justkui kolmas pereliige. "Pärast reisi sai mulle ka load ära tehtud ja nüüd on ka minul mootorratas," ütles kolm aastat reisil kaasreisina kaasas olnud Kariina, et nüüd ei peagi tema enam ainult tagapool istuma. Reisi suurimaks üllatuseks pidas Kariina seda, et kõikjal võeti neid hästi vastu. "Ei olnud absoluutselt mingit vaenulikkust tunda."

Sootla tõi ka välja, et teda muutis kõige enam reis just selles suhtes, et enam ei virise ta asjade üle nii palju. "Varem siin vaikses Eestis elades vingusin ma ikka iga väiksemagi asja üle."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.