Karl Johan Kullerkupp: vahel tuleb orkestris kätte võtta köögikombain või mootorsaag ({{commentsTotal}})

"Klassikatähed 2016" Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

ETV saates "Klassikatähed" osalenud Karl Johan Kullerkupu sõnul on löökpillide mängimine väga mitmekülgne, kuid samas keeruline ning tihti tuleb olla valmis mängima pilli, millest varem kuulnudki pole.

"Tihtipeale saad noodi kätte, vaatad, mis seal kirjas on, ja üllatud, et jälle on mingi uus pill, siis tuleb hakata uurima, mis see on ja kuidas seda mängitakse," rääkis Kullerkupp Õhtulehele.

"Ei möödu ühtegi päeva orkestri töös, kui ei läheks vaja trianglit või tamburiini, nendega tuleb samamoodi väga tõsiselt tegelda nagu ükskõik millise muu pilli mängimisega. Nende mängimise võtteid on hästi palju ja muusika, mis neile kirjutatakse, on isegi virtuoosne," selgitas Karl Johan ja lisas, et vahel tuleb orkestris mängides midagi üsna ootamatut kätte võtta, näiteks köögikombain või mootorsaag.

Veel keerulisemaks kui pillide mängimine võib osutuda nende vedu ja ülesseadmine: "Kontsertvoorus esinemiseks panin ma viit trummi ja marimbasid umbes poolteist tundi üles, peale selle pillide transport, pakkimine, nende auto peale viimine ja mahatõstmine – see on paras orjatöö," rääkis ta, kuid tunnistas samas, et pillimängu võlu teeb selle kõik tasa.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".