Karl Johan Kullerkupp: vahel tuleb orkestris kätte võtta köögikombain või mootorsaag ({{commentsTotal}})

"Klassikatähed 2016" Autor: Ülo Josing/ERR

ETV saates "Klassikatähed" osalenud Karl Johan Kullerkupu sõnul on löökpillide mängimine väga mitmekülgne, kuid samas keeruline ning tihti tuleb olla valmis mängima pilli, millest varem kuulnudki pole.

"Tihtipeale saad noodi kätte, vaatad, mis seal kirjas on, ja üllatud, et jälle on mingi uus pill, siis tuleb hakata uurima, mis see on ja kuidas seda mängitakse," rääkis Kullerkupp Õhtulehele.

"Ei möödu ühtegi päeva orkestri töös, kui ei läheks vaja trianglit või tamburiini, nendega tuleb samamoodi väga tõsiselt tegelda nagu ükskõik millise muu pilli mängimisega. Nende mängimise võtteid on hästi palju ja muusika, mis neile kirjutatakse, on isegi virtuoosne," selgitas Karl Johan ja lisas, et vahel tuleb orkestris mängides midagi üsna ootamatut kätte võtta, näiteks köögikombain või mootorsaag.

Veel keerulisemaks kui pillide mängimine võib osutuda nende vedu ja ülesseadmine: "Kontsertvoorus esinemiseks panin ma viit trummi ja marimbasid umbes poolteist tundi üles, peale selle pillide transport, pakkimine, nende auto peale viimine ja mahatõstmine – see on paras orjatöö," rääkis ta, kuid tunnistas samas, et pillimängu võlu teeb selle kõik tasa.

Toimetaja: Kerttu KaldojaTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.