Hannes Hermaküla käis pagaritöökojas õpipoisiks ({{commentsTotal}})

Hannes Hermaküla käis aasta parimas praktikakohas Gurmeeklubis proovimas, kui keeruline on valmistada kokakunsti võhikul üks tõeline Itaalia hõrgutis ehk Limoncello kook.

"Appi, see ei ole üldse nii lihtne," tõdes Hermaküla pärast esimesi katsetusi ETV saates "Ringvaade".

Kokk Imre Kose lohutas, et Hermaküla veidi ebaühtlase täidise katab besee. "Seal tuleb see moment, et nad peavad kaupluses ühesugused välja nägema, nüüd hakkame seda timmima," tõdes Kose, et koogi välimus on tegelikult arvatust olulisem.

Kose andis värskele praktikandile hindeks neli pluss. "Praktika mõte ongi see, et ta omandaks õiged töövõtted, kogenud praktika juhendaja hoiab tal silma peal," paljastas Kose, kes on kokku puutunud väga erinevate õpipoistega.

Kose lisas, et praktikandid on kööki tore lisa. "See on põnev ka töötajatele, nad saavad suhtlemisel töökeskkonnas ise uue kogemuse," selgitas ta.

Eesti tööandjate keskliidu esmakordselt korraldatava parima praktikakoha konkursi eesmärgiks on tunnustada ja tõsta esile neid Eesti ettevõtteid, kes panustavad märkimisväärselt kutseõppuritele ja tudengitele praktikavõimaluste või õpipoisiõppe pakkumisse, aidates lähendada kooliharidust ja reaalse tööturu vajadusi.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.