Näitleja Margus Prangel otsib kurgulaulust harmooniat ({{commentsTotal}})

Kaks Margust, Margus Prangel ja Margus Mitt on avastanud põneva ning ürgse laulmisstiili, mida nimetatakse kurgulauluks.

"Kurgulaulu eemärk on harmoonia loomine ja läbi selle elukvaliteedi tõstmine, seda võib teha ükskõik kes," selgitas Prangel ETV saates "Ringvaade".

Ta lisas, et kurgulaul koosneb ülehelidest, mille puhul lauldakse üht heli, kuid sinna peale hakkab end laulma mingi muu heli. Kurgulaul võib kesta lausa tund aega ning seda saab esitada ühiselt. Ühtlasi on mõne kurgulaulu puhul kuulda ka konkreetseid sõnu. "Sõnad tegelikult on olemas, Tiibeti mungad laulavad templis sõnadega hästi madalalt," selgitas Mitt.

Prangel, kes on ise Tiibetis käinud, lisas, et kurgulaulu üks eesmärk on tervendamine ja harmoniseerimine. Teadlased on vaadelnud kurgulauljaid röntgenikiirte all ja tuvastanud, et laulja kurk võtab laulmise ajal täpselt sellise kuju nagu see oli ürgaja inimesel.

Laulmine toimub aga puhtast südamest ning tehnika pole Prangli sõnul oluline. "Siis, kui ma laulan, pärast seda ma istun vaikuses ja siis lasen sellel settida ja elu järgmine samm settib sinna pinnale," rääkis Prangel, kuidas kurgulaul temale mõjub.

30. ja 31. märtsil tuleb Eestisse esinema ka Radik Tyulyush, maailma kuulsaima kõrilauluansambli Huun HuurTu liige. "Tema on päris autentne, maast madalast laulnud, meditsiiniharidusega ja mitmekordse muusikalise kõrgharidusega," rääkis Prangel maailma parimast kurgulauljast.

Kontserdile teevad kümneminutilise eelsoojenduse ka Margus Prangel ja kontserdi korraldaja Margus Mitt.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.