Eesti esimene mustanahaliste bänd tahab näidata aafriklaste positiivset külge ({{commentsTotal}})

Reporter Hannes Hermaküla käis kuulamas Eesti esimest mustanahaliste bändi, kus kõik liikmed õpivad ülikoolis ja on pärit Nigeeriast.

"Ma olen alati tahtnud kodumaast eemal õppida. Kui ma kuulsin Eestist esimest korda 2013. aastal, uurisin ma selle kohta ja see tundus olevat paljulubav koht," rääkis TTÜ keskkonnatehnika ja juhtimise magistrant Timothy Olutubo ETV saates "Ringvaade", kuidas ta siia sattus. Mees kiitis Eesti kõrget elukvaliteeti, kuid madalaid elamiskulusid.

Bändi liige ja TTÜ materjaliteaduse doktorant Godswill Nkwusi tõdes, et bänd Sunshine Septet loodi eelkõige eesmärgiga tõestada, et aafriklased on tegelikult postitiivsed inimesed, hoolimata sellest, mis nendest tihti räägitakse. "Otsime võimalust, kuidas inimestele ja seejuures eestlastele näidata, kui head inimesed me oleme," rääkis ta.

Kahjuks pole bändiliikmed puutumata jäänud aga põgenike kriisist, mis on mõjutanud nii Olutubot kui ka bändiliikmeid. "Me oleme kõik inimesed ja kus iganes sa oled, tahad sa inimlikku kohtlemist. Põgenike lugu ei tekita erilist rõõmu, aga ma mõistan eestlaste hirme," tunnistas mees. Otseselt pole kriis talle aga kahju teinud.

Nkwusi ütles, et kui tema kooli lõpetab, siis Eesti võib olla koht, kus karjääri teha. "Ma usun, et mul on palju väärtuslikku anda, ma tahaks seda Eestis jagada, aga mind oodatakse ka minu enda riigis," rääkis Nkwusi.

Sunshine Septet esitab nii reggae-, soul-, jazz- kui ka gospelmuusikat kogu maailmast. Täpsem info ansambli esinemiste kohta on nende kodulehel.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".