Eesti esimene mustanahaliste bänd tahab näidata aafriklaste positiivset külge ({{commentsTotal}})

Reporter Hannes Hermaküla käis kuulamas Eesti esimest mustanahaliste bändi, kus kõik liikmed õpivad ülikoolis ja on pärit Nigeeriast.

"Ma olen alati tahtnud kodumaast eemal õppida. Kui ma kuulsin Eestist esimest korda 2013. aastal, uurisin ma selle kohta ja see tundus olevat paljulubav koht," rääkis TTÜ keskkonnatehnika ja juhtimise magistrant Timothy Olutubo ETV saates "Ringvaade", kuidas ta siia sattus. Mees kiitis Eesti kõrget elukvaliteeti, kuid madalaid elamiskulusid.

Bändi liige ja TTÜ materjaliteaduse doktorant Godswill Nkwusi tõdes, et bänd Sunshine Septet loodi eelkõige eesmärgiga tõestada, et aafriklased on tegelikult postitiivsed inimesed, hoolimata sellest, mis nendest tihti räägitakse. "Otsime võimalust, kuidas inimestele ja seejuures eestlastele näidata, kui head inimesed me oleme," rääkis ta.

Kahjuks pole bändiliikmed puutumata jäänud aga põgenike kriisist, mis on mõjutanud nii Olutubot kui ka bändiliikmeid. "Me oleme kõik inimesed ja kus iganes sa oled, tahad sa inimlikku kohtlemist. Põgenike lugu ei tekita erilist rõõmu, aga ma mõistan eestlaste hirme," tunnistas mees. Otseselt pole kriis talle aga kahju teinud.

Nkwusi ütles, et kui tema kooli lõpetab, siis Eesti võib olla koht, kus karjääri teha. "Ma usun, et mul on palju väärtuslikku anda, ma tahaks seda Eestis jagada, aga mind oodatakse ka minu enda riigis," rääkis Nkwusi.

Sunshine Septet esitab nii reggae-, soul-, jazz- kui ka gospelmuusikat kogu maailmast. Täpsem info ansambli esinemiste kohta on nende kodulehel.

Toimetaja: Rutt Ernits



"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.