Merekultuuriaasta alustab peagi rannaretkedega ({{commentsTotal}})

Pärnu rand
Pärnu rand Autor/allikas: Pärnu muuseum

Peagi saab alguse merekultuuriaasta pärandi ja kultuuri teemabloki üks põhiprogramme – rannaretk. Kokku jõuab kogu Eesti rannikut ja saari hõlmav programm igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele.

Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ja nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos.

Merekultuuriaasta esimene rannaretk toimub 16. aprillil Pärnus ja Häädemeestel. Päeva esimeses pooles tutvutakse Pärnu asula tekkega ning sealse supelranna ja kuurordimiljööga. Pärastlõunal viib retk kõik osalejad Häädemeestele, kus räägitakse Pärnumaa piirkonna rannaelust ja ajaloost ning külastatakse kunagist laevaehitusplatsi ja kohalikku muuseumi. Päeva lõpetab filmielamus Häädemeeste ufodest.

Laupäeval, 23 aprillil toimuv merekultuuriaasta Viimsi piirkonna rannaretk keskendub Kirovi kolhoosile. 30 aastat tagasi teadsid Kirovi kolhoosi kõik. Tööpunalipu ordeniga näidiskalurikolhoosi saavutusi toodi vaatama kõrgeid külalisi nii Nõukogude Liidust kui ka kapitalistlikest riikidest. Neid, kes Kirovi kolhoosis töötasid, mõõdeti hindava-kadestava pilguga. Nüüdseks on ajadistants juba küllalt pikk, et küsida: mis on kadunud suurusest alles jäänud?

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".