Palju õnne! Boris Lehtlaan 70 ({{commentsTotal}})

Täna saab laulja Boris Lehtlaan 70aastaseks. "Prillitoos" pühendas oma muusikalõigu juubilarile.

"Kui hiidlane Boris Lehtlaan Tallinna Muusikakooli õppima tuli, tekkisid Eestis esimesed biitansamblid," rääkis "Prillitoosis" Olavi Pihlamägi. "Üks neist oli Kristallid ja see ansambel lõi 1967. aastal kinni Eesti Televisooni ansamblite võistluse. Ansambli üheks solistiks oli Boris Lehtlaan, teiseks Jaak Joala."

"Pärast õppis Boris Lehtlaan veel Eesti Filharmoonia estraadistuudios, kus tema juhendajaks oli Heli Lääts," sõnas Pihlamägi. "Oma repertuaari valis Boris ise ja leidis maailma hittidest need paremad. Kui teised alles mõtlesid, kas ja kuidas, oli Borkal juba laul olemas."

See tekitanud kolleegides kadedust, ent Boris Lehtlaan on olnud terve elu isepäine, nentis Pihlamägi, kes nimetas Lehtlaane populaarseimaks lauluks "Läänemere lained", mis on algselt ida-saksa šlaager.

Toimetaja: Valner Valme"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.