"heliLAINED" kolib Tallinn Music Weeki õue ({{commentsTotal}})

{{1459142655000 | amCalendar}}

Linnafestival Tallinn Music Week kolib tänavu kevadet tervitades ka õue. Linna südamesse kerkivad EKA Sisearhitektuuri osakonna poolt disainitud ja ehitatud unikaalsed heli- ja kunstiinstallatsioonid. Reedel ja laupäeval muutub Balti jaamast Telliskivi Loomelinnakusse viiv Reisijate tänav rõõmsalt kihavaks festivalialaks tänavatoidu ja elava muusikaga.

TMW arhitektuurset ja helilist kehastust linnaruumis hakkavad tähistama kolm kaasaegse puitarhitektuuri võimaluste piire kompavat maamärki – merekarpi meenutav kõlakoda Musumäel, aknast sisse voolav portaal Nunne tänaval EKA Sisearhitektuuri osakonna esisel ning õuegalerii Telliskivi väljakul. “heliLAINED” nimelised mastaapsed installatsioonid sündisid EKA sisearhitektuuri üliõpilaste, arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami ning arhitektuuripraksise PART koostöös.

Puitinstallatsioonide kuraatori, arhitekti Sille Pihlaku sõnul on “heliLAINED” kooslus puidust vabavormilistest kõlakodadest ja muusikateostest, milles kuulaja kulgemine läbi objekti määrab kogetu. "Igas asukohas on heli ja ruum muutuv ning kordumatu. Loodame nii kõnetada linna ennast, pakkumaks uusi ruumikogemusi ja tegevusi linlastele," tõdes Pihlak. "Lisasime Musumäele Viru Väravate juurde kõlakoja, mille katuse all piknikku pidada, muusikat nautida või kasvõi sõpradele esineda," ütles arhitekt ja lisas, et EKA Sisearhitektuuri osakonda lõid nad aknast sisse voolava portaali, kutsumaks ka juhuslikke möödujaid selle sisemuses toimuvast osa saama ning Telliskivi platsile püstitasid õuegalerii, kus korraldada pop-up näitusi ning kulgeda koos visuaalse ja helilise saatega.

Installatsioonid on loodud tähistama erilist helikujundust Tallinna linnale, mille autoriteks on BBC Radio 3 saatejuht Nick Luscombe, Death in Vegas asutajaliige Steve Hellier ning Üle Heli festivali korraldaja Aivar Tõnso. Tegu on katketega Nick Luscombe’i kuraatorprojektist Musicity Tallinn, mis koosneb linnahäältest, linnaga seonduvatest muusikafragmentidest ning autorite Tallinnast inspireeritud omaloomingust.

"heliLAINED" projekti pidulik avamine ning Musicity Tallinn heliteose esitluskontsert koos VJ Tencu koostatud erinevaid ajastuid ja linna piirkondi siduva foto- ja videomosaiigiga toimub 30. märtsil kl 19:00 Erinevate Tubade Klubis.

Reedel ja laupäeval panevad TMW, Telliskivi Loomelinnak ja Tallinna Tänavatoidufestival raudteejaama ja turu vahelise Reisijate tänava ning loomelinnaku kihama maitsvate toitude ja meeleoluka muusikaga. Hipiajastu hõngu toob festivalile Reisijate tänavale parkiv Soome funkbändi Eternal Erection Woodstocki stiilis tuuribuss Funky Bus, mille katusel koos põhjanaabritega möllavad ka kohalikud funkbändid.

TMW helilainete kohtumispaigad:

Kolmapäev, 30. märts
Kolmapäevast on avatud kõik kolm heli- ja kunstiinstallatsiooni: Musumäel, Nunne tänaval EKA Sisearhitektuuri osakonna esisel ja Telliskivi väljakul, kus saab kuulata Musicity Tallinn helikujundust.

Puidust helilained hakkavad edastama spetsiaalselt Tallinna linnale loodud helikujundust, mille autorid on BBC Raadio 3 saatejuht Nick Luscombe, elektronmuusik Aivar Tõnso ja tantsuroki ansambli Death in Vegas asutajaliige Steve Hellier.

"Minu jaoks on tänavalindistuste puhul väga huvitav see, kuidas sealt saab välja valida ühe muusikalise elemendi ning seda korrates tekivad täiesti uued tähendused, millele lihtsalt tänaval kõndides ei oskaks üldse tähelepanu pöörata," ütles Tallinna helikujunduse autor Steve Hellier "Aktuaalsele kaamerale".

18:00 “Eesti Kunstiakadeemia puidust väikevormid” õuenäituse avamine Telliskivi väljakul asuvas heliLAINEs.
Telliskivi LAINE loob uue selgroo Loomelinnakule – õuegalerii, kus saab kulgeda koos visuaalse ja helilise saatega. Esimene näitus tutvustab EKA Arhitektuuri- ja Sisearhitektuurikateedri traditsiooni puitinstallatsioonide ehitamisel ning annab ülevaate “heliLAINE” ehituslikest keerdkäikudest.

19:00 "heliLAINED“ ja Musicity Tallinn esitlus Erinevate Tubade Klubis.
"heliLAINED“ projekti pidulik avamine ning Musicity Tallinn heliteose esitluskontsert koos erinevaid ajastuid ja linna piirkondi siduva foto- ja videomosaiigiga.

Reede, 1. aprill 16:15-19:00 – "heliLAINED“ linnalava, Nunne tn 16
16.15 Holy Motors
17:00 ekke
17:45 Lüki Prihoda
18:30 Bowrain (SI)

Laupäev, 2 aprill 13:00 – 01:00 Funky Bus Reisijate tänaval
13:00 Very Cool People (LV)
14:00 Estrada Orchestra (EE)
15:00 Lexsoul Dancemachine (EE)
16:00 Eternal Erection (FI)

Laupäev. 2. aprill 12:00 – 15:00 Musumägi, "heliLAINED“ linnalava
12:00 Batida (PT)
12:45 Rauhatäti (FI)
13:30 Rebel Angel (EE)
14:15 NOËP (EE)

Laupäev, 2. aprill 16:15-19:00 – "heliLAINED“ linnalava, Nunne tn 16
16:15 Motobor
17:00 meisterjaan
17:45 Moa Pillar (RU)
18:30 St Cheatersburg

Toimetaja: Kaspar ViilupTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.