Endine kohtunik Helve Särgava kasvatab vähelevinud tõugu kanu ({{commentsTotal}})

Lihavõtteid kutsutakse rahvasuus ka munadepühaks. Kuigi suurem osa inimestest ostab mune poest, on siiski alles ka selliseid majapidamisi, kus munad tulevad lauale isiklikust kanalast.

Kui lapselaps soovis kanamaja, oli vaja sinna soetada ka elanikke ja nii sai aastaid tagasi alguse hiljuti kohtunikuametist pensionile jäänud Helve Särgava kanapidamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänaseks on erinevaid sulelisi majapidamises kokku 21.

Särgava tunnistab, et vähelevinud tõugu kanu leida pole lihtne, sest temasuguguseid kanakasvatajaid ei ole väga palju. Tema enda lemmikud on siidikanad ja puhvbraamad.

"Kui nii arutleda, siis on kõik väga lemmikud. Praegu on meil süles kanakene, kes muneb sininseid mune, ei ole vaja neid värvida ega ilustada ja igavesti kaunis ise," lisas ta.

Nagu igas kollektiivis, tuleb ka kanakarjas ette nääklemisi. Need lahendatakse kanamaailmas nokahoopidega. Siis on ülemus- ja alluvussuhted paigas ja näiteks hiiglaslikud braamad ei tee väiksele kukele midagi.

"Väike kukk on väga tipp-topp ja asjalik ja korralik kukk - temast peavad mehed eeskuju võtma, et tuleb omada ikka ühte naist ja elada korralikult paaris. Aga suurest kukest ei tohi mehed eeskuju võtta, see näitab, et mehel võib olla mitu naist," rääkis Särgava.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".