Ajakirjanik Eeva Esse sukeldus dokumentaalfilmi tarbeks India igapäevaellu ({{commentsTotal}})

ERR-i ajakirjanik Eeva Esse vahendas värskeid emotsioone Indiast, kus ta hiljuti dokumentaalfilmi jaoks materjali käis filmimas.

Reisil olid kaasas ka režissöör Gert Kark ja operaator Mustafa Celik ning Esse tunnistas ETV saates "Ringvaade", et tähelepanust neil puudust ei tulnud.

Ühes slummis sattus Esse kokku Johniga, kes hakkas talle külje alla pugema ja rääkis mesijuttu. "Samal ajal oli seal kamp naisterahvaid, kes hakkasid rääkima, et John, sul on naine ja kaks last olemas, mida sa ajad," naeris Esse.

Selleks hetkeks oldi ühendust võetud juba Johni emaga, mille peale mees Eeva kõrvale kutsus ja rõhutas, et ta on vaid sõber. "Ma ütlesin talle, et jaa, olen-olen," naeris Esse, et selline lahendus talle sobis.

Üldiselt olid kohalikud Esse sõnul siiski väga viisakad. "Rahvus on selline, et neil on uskumus ja religioonid number üks kohal, tegelikult hoiti distantsi," tõdes ta.

Esse lisas, et India teda ära ei hirmutanud, sest sama seltskonnaga võiks ta iga kell sinna tagasi minna.

Kuigi India elu pakkus teletiimile palju üllatusi, keskendub sügisel eetrisse jõudev dokumentaalfilm siiski riigi majandusele. "Me räägime India majanduskasvust ja kõige suuremate IT-gurudega," paljastas Esse.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.