Kohtla-Järvel peeti Ida-Virumaa laste tantsupäeva ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järvel peeti traditsioonilist Ida-Virumaa laste tantsupäeva, maakonna väikesed ja suured rahvatantsijad koos peavad tantsupidu juuni alguses.

Ida-Virumaa tantsupäevale olid tulnud tantsulapsed maakonna kõigist koolidest. Kõiki tantsijaid kultuurikeskuse värskelt renoveeritud saal ei mahuta - selles on ruumi vaid 450 tantsuhuvilisele, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Ida-Virumaa laste tantsupäev on meil traditsiooniline ja väga pikaaegne. Kõikide koolide tantsurühmad kuni keskkoolini saavad kokku, tantsivad, lõbutsevad koos ja näitavad, mida nad on õppinud," selgitas Kiviõli 1. keskkooli tantsuõpetaja Helju Veedam.

"Järgmine meie maakonna suur tantsupidu on 4. juunil, /.../ kus osalevad kõik tantsijad - täiskasvanutest, memmedest kuni väikeste tantsulasteni välja," ütles Ida-Virumaa rahvakultuuri keskuse rahvakultuurispetsialist Erika Kõllo.

11. klassis õppiv Elisabet Purga alustas rahvatantsuga juba ammu ja õpetab nüüd ka oma nooremaid koolikaaslasi.

"Minul endal on rahvatants kindlasti üks lemmikuid, kuna ma olen kõige kauem seda tantsinud oma elus üldse - 1. klassist peale. Aga tegelen ka muude tantsudega - sõutantsuga ja hiphopiga. Ja mul on oma tantsuring ka. Ma käin muidu koolis, 11. klassis, aga annan enda koolis 1. kuni 3. ja 4. kuni 6. klassile nüüdistantsuringi," rääkis Purga.

Head tantsulapsed on tegusad ka teistel aladel ning ka reaalaainete- ja tehnikahuvilistele on rahvatants rõõmsaks sportlikuks vahelduseks.

Esimest üleeestilist noorte tantsu- ja laulupidu peeti 1962. aastal. Järgmine, juba 12. iga viie aasta tagant peetav suur pidu toimub tuleval aastal.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".