Kohtla-Järvel peeti Ida-Virumaa laste tantsupäeva ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järvel peeti traditsioonilist Ida-Virumaa laste tantsupäeva, maakonna väikesed ja suured rahvatantsijad koos peavad tantsupidu juuni alguses.

Ida-Virumaa tantsupäevale olid tulnud tantsulapsed maakonna kõigist koolidest. Kõiki tantsijaid kultuurikeskuse värskelt renoveeritud saal ei mahuta - selles on ruumi vaid 450 tantsuhuvilisele, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Ida-Virumaa laste tantsupäev on meil traditsiooniline ja väga pikaaegne. Kõikide koolide tantsurühmad kuni keskkoolini saavad kokku, tantsivad, lõbutsevad koos ja näitavad, mida nad on õppinud," selgitas Kiviõli 1. keskkooli tantsuõpetaja Helju Veedam.

"Järgmine meie maakonna suur tantsupidu on 4. juunil, /.../ kus osalevad kõik tantsijad - täiskasvanutest, memmedest kuni väikeste tantsulasteni välja," ütles Ida-Virumaa rahvakultuuri keskuse rahvakultuurispetsialist Erika Kõllo.

11. klassis õppiv Elisabet Purga alustas rahvatantsuga juba ammu ja õpetab nüüd ka oma nooremaid koolikaaslasi.

"Minul endal on rahvatants kindlasti üks lemmikuid, kuna ma olen kõige kauem seda tantsinud oma elus üldse - 1. klassist peale. Aga tegelen ka muude tantsudega - sõutantsuga ja hiphopiga. Ja mul on oma tantsuring ka. Ma käin muidu koolis, 11. klassis, aga annan enda koolis 1. kuni 3. ja 4. kuni 6. klassile nüüdistantsuringi," rääkis Purga.

Head tantsulapsed on tegusad ka teistel aladel ning ka reaalaainete- ja tehnikahuvilistele on rahvatants rõõmsaks sportlikuks vahelduseks.

Esimest üleeestilist noorte tantsu- ja laulupidu peeti 1962. aastal. Järgmine, juba 12. iga viie aasta tagant peetav suur pidu toimub tuleval aastal.

Toimetaja: Merili NaelTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.