Eurovisioon laieneb Aasiasse ({{commentsTotal}})

Autor: Martin Dremljuga/ERR

Austraalia ringhääling SBS teatas, et allkirjastas Euroopa ringhäälingute liiduga (EBU) lepingu, mille tulemusel saab Aasia päris oma Eurovisiooni.

"Esimene Eurovisiooni lauluvõistlus korraldati 1956. aastal, et ühendada rahvusi ning avastada televisiooni võimalusi. Sellest ajast on võistlusel, mis jõuab igal aastal sadade miljonite vaatajateni, osalenud 50 erinevat rahvust," ütles Eurovisiooni peaprodutsent Jon Ola Sand Eurovision.tv vahendusel.

Aasia versiooni Eurovisioonist võõrustab järgmisel aastal Austraalia ning seal saavad osaleda kõik Vaikse ookeani piirkonna riigid.

Lauluvõistluse infogrupi juhataja Frank-Dieter Freiling on väga elevil, et Eurovisioon on laienenud. "SBS on Eurovisiooni üle kandnud juba 30 aastat, seega on nad suurepärased partnerid, kellega võrgustikku luua ja anda Aasia laulukirjutajatele ja artistidele võimalus osaleda Eurovisioonil," ütles Freiling.

Euroopa riikidele mõeldud Eurovisioon toimub tänavu Stockholmis. Maikuus toimuval võistlusel astub üles ka Austraalia, kes osaleb Eurovisioonil juba teist aastat järjest.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.