Eurovisioon laieneb Aasiasse ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Austraalia ringhääling SBS teatas, et allkirjastas Euroopa ringhäälingute liiduga (EBU) lepingu, mille tulemusel saab Aasia päris oma Eurovisiooni.

"Esimene Eurovisiooni lauluvõistlus korraldati 1956. aastal, et ühendada rahvusi ning avastada televisiooni võimalusi. Sellest ajast on võistlusel, mis jõuab igal aastal sadade miljonite vaatajateni, osalenud 50 erinevat rahvust," ütles Eurovisiooni peaprodutsent Jon Ola Sand Eurovision.tv vahendusel.

Aasia versiooni Eurovisioonist võõrustab järgmisel aastal Austraalia ning seal saavad osaleda kõik Vaikse ookeani piirkonna riigid.

Lauluvõistluse infogrupi juhataja Frank-Dieter Freiling on väga elevil, et Eurovisioon on laienenud. "SBS on Eurovisiooni üle kandnud juba 30 aastat, seega on nad suurepärased partnerid, kellega võrgustikku luua ja anda Aasia laulukirjutajatele ja artistidele võimalus osaleda Eurovisioonil," ütles Freiling.

Euroopa riikidele mõeldud Eurovisioon toimub tänavu Stockholmis. Maikuus toimuval võistlusel astub üles ka Austraalia, kes osaleb Eurovisioonil juba teist aastat järjest.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.