Mart Normet: elame erakordselt kreatiivsel ajastul ({{commentsTotal}})

Eurovisioonini Stockholmis on aega jäänud vähem kui kaks kuud. Finaal toimub 14. mail ning Eesti laul osaleb 10. mail toimuvas poolfinaalis. Mart Normet rääkis Eesti võiduvõimalusest ning teistest osalejatest.

Mart Normeti sõnul on Eestil head šansid Eurovisiooni võitmiseks. "Sellest plahvatusest, mis on Eesti muusikaloojate poolt toimunud, tuleb veel omakorda palju järelplahvatusi. See on erakordne, millisel kreatiivsel ajastul me elame. Võtame näiteks Stigi tiimi, siis milline tase ja millised laulud sealt tulevad juba aastaid."

Normet kiitis ka Cartooni, kelle muusika on tema sõnul järgmine suurim asi, mis Eestist tuleb.

Sel aastal Eurovisioonil osalevate laulude üldpilti peab Normet nukraks. "Suhteliselt vana Eurovisiooni rada. Palju on keskmist muusikat, mida naljalt raadiost ei kuule. Võib-olla see ongi siis Eurovisiooni žanr, et need paatoslikud lood on selleks õhtuks tehtud. Vanaaegse ülesehituse ja tunnetusega laulud, raadiost kuuleb tänapäeval hoopis teistsugust muusikat."

"Esile võib tõsta mõningaid, kel on hoopis teistsugune lähenemine," ütles Normet. Sel aastal on lätlased eestlastega üsna samas tuules, sest ka nende laulu on kirjutanud eelmise aasta võidutiiim.

Üllatavaks peab Normet rootslaste laulu "If I Were Sorry", mis läheb vastuollu eelmiste aastatega, sest on hoopis teise, tagasihoidlikuma karakteriga. Noorele lauljale Franzile tõi võidu kombinatsioon. "Kõige tähtsam selliste võistluste puhul ongi see, et kõik asjad langeksid kokku. Kui Eurovisiooni võitjaid meenutada, siis on juhtunud ka anomaaliaid, aga kui võtta rootslaste laulud, siis on selge, et need osised, millest see kõik koosneb, on paigas, tähtede seis on olnud perfektne."

Toimetaja: Jaanika ValkJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.