Mart Normet: elame erakordselt kreatiivsel ajastul ({{commentsTotal}})

Eurovisioonini Stockholmis on aega jäänud vähem kui kaks kuud. Finaal toimub 14. mail ning Eesti laul osaleb 10. mail toimuvas poolfinaalis. Mart Normet rääkis Eesti võiduvõimalusest ning teistest osalejatest.

Mart Normeti sõnul on Eestil head šansid Eurovisiooni võitmiseks. "Sellest plahvatusest, mis on Eesti muusikaloojate poolt toimunud, tuleb veel omakorda palju järelplahvatusi. See on erakordne, millisel kreatiivsel ajastul me elame. Võtame näiteks Stigi tiimi, siis milline tase ja millised laulud sealt tulevad juba aastaid."

Normet kiitis ka Cartooni, kelle muusika on tema sõnul järgmine suurim asi, mis Eestist tuleb.

Sel aastal Eurovisioonil osalevate laulude üldpilti peab Normet nukraks. "Suhteliselt vana Eurovisiooni rada. Palju on keskmist muusikat, mida naljalt raadiost ei kuule. Võib-olla see ongi siis Eurovisiooni žanr, et need paatoslikud lood on selleks õhtuks tehtud. Vanaaegse ülesehituse ja tunnetusega laulud, raadiost kuuleb tänapäeval hoopis teistsugust muusikat."

"Esile võib tõsta mõningaid, kel on hoopis teistsugune lähenemine," ütles Normet. Sel aastal on lätlased eestlastega üsna samas tuules, sest ka nende laulu on kirjutanud eelmise aasta võidutiiim.

Üllatavaks peab Normet rootslaste laulu "If I Were Sorry", mis läheb vastuollu eelmiste aastatega, sest on hoopis teise, tagasihoidlikuma karakteriga. Noorele lauljale Franzile tõi võidu kombinatsioon. "Kõige tähtsam selliste võistluste puhul ongi see, et kõik asjad langeksid kokku. Kui Eurovisiooni võitjaid meenutada, siis on juhtunud ka anomaaliaid, aga kui võtta rootslaste laulud, siis on selge, et need osised, millest see kõik koosneb, on paigas, tähtede seis on olnud perfektne."

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.