Tantsuõpetajad hakkasid õppima järgmise tantsupeo tantse ({{commentsTotal}})

Sel nädalavahetusel õpivad tantsuõpetajad üle Eesti järgmise noorte tantsupeo esimesi tantse. Repertuaari-seminaridel Tartus ja Tallinnas peavad tantsuõpetajad selgeks saama 14 tantsu 2017. aasta tantsupeo "Mina jään" kavast.

Tänasest alanud tantsude õppimisele on eelnenud juba terve aasta tööd, mille käigus on tantsujuhid valinud välja tantsud, muusika ja pannud peo poolte tantsude kirjeldused raamatusse, mille põhjal saavad juhendajaid neid juba edasi õpetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tantsurühma juht Robin Gieleni sõnul õpiti esimese kolme tunniga juba kaks tantsu selgeks. "Päris raske. Mulle tundub, et rohkem keskendutakse erinevatele liikidele ja valitakse nagu liigile omane selline teema, nagu emotsioon isegi. Et iga liik saab mingit emotsiooni tantsida, see on sihuke uudne ja äge," leidis Gielen.

Tulevase aasta laulu- ja tantsupeo "Mina jään" teema keskmes on noore põlvkonna side oma juurtega. Viljandi huvikooli tantsuõpetaja Maie Tammemäele on teema südamelähedane, kuna tema on just parasjagu andmas oma rahvatantsurühma juhendamist noorema põlvkonna kätte.

"Ma näen, et minu tantsujäljed ja tantsujärg läheb edasi, kui juhendavad rühmi juba minu noored, kes on õppinud pisikesest pärast, siis ongi nagu tunne, et ma jään. Ja tutvudes selle sisuga ma saan kindlustunnet - me kõik jääme," rääkis Tammemägi.

Sel nädalavahetusel õpitakse kavast 14 tantsu, kuid sellele järgneb veel peaaegu poolteist aastat tööd.

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.