Eestlased püüavad Guinessi rekordit padjasõjas ({{commentsTotal}})

Kevade esimesel päeval, 20. märtsil kell 14 ootavad Eesti aktiivsed noored Jõgevale enam kui 6000 inimest, et üheskoos püstitada padjasõja Guinnessi rekord.

Praegu kuulub maailmarekord USAle, kus Minnessotas St. Paul Sainti staadioni pesapallimängul peeti 21. juulil 2015 maha lahing 6261 inimesega.

Padjalahingu koordinaator Lenel Karu rääkis, kuidas tal eelmisel aastal oli sõprade ringis kokkupuude padjasõjaga, mille järel tuli idee korraldada midagi sarnast kogu Eestis ja ühtlasi püstitada rekordit. "Mõtlesime sõpradega, et see oleks midagi uut, huvitavat ning murraks rutiini," lausus ta.

Padjalahingusse oodatakse kõiki Eesti inimesi. Eesmärk on tuua kokku erinevad generatsioonid, kes saaksid üheskoos värskes õhus midagi toredat teha.

Lenel Karu kinnitas, et ürituse vastu tuntakse juba praegu huvi ning loodab, et sõna padjalahingu kohta leviks.

Kõik osalejad saavad valida, millises riietuses kohale tulevad. Kaasa tuleb haarata vaid kõige toredam padi, hea tuju ja sõbrad-tuttavad.

Karu kinnitas, et rekordipüstitamine pole kindlasti ürituse peamine eesmärk. "Isegi, kui see rekord ei tule, siis sündmus saab olema meeldejääv," arvas ta. Kui rekord aga peaks sündima, on see Karu sõnul kindlasti põhjus, miks padjalahingust võiks saada traditsioon, et rekordit iga aasta ületada.

Padjalahing kestab 20. märtsil Jõgeva treeningstaadionil (aadressil Piiri 1) tund aega. Üritusel astuvad üles ka erinevad artistid.

Korraldajad soovitavad lahingule eelnevalt registreerida. Lisateavet leiab Maailma suurim padjalahing Facebooki lehelt.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.