Tükis "Meie naised" pole laval ühtki naist ({{commentsTotal}})

Vana Baskini teater tõi lavale Eric Assousi tüki "Meie naised", kus, pealkirjast hoolimata, ei saa laval näha ühtki naist.

"Autor ei lubanud, kirjutas ainult meeste peale ja ainult vanameeste peale. Kolm sõpra, kes on 35 aastat olnud sõbrad, aga naised on meil kindlasti laval kaasas. Nad on meie mõtetes, tunnetes ja ainult neist me räägime," kirjeldas lavastaja ja näitleja Eero Spriit ETV saates "Ringvaade".

Spriit lisas, et kogu lavastuse keskne idee on, et inimesed peaksid rohkem omavahel rääkima. "Tükk ei ole situatsioonikomöödia, vaid tragikomöödia. Seal on valusamad teemad, aeg-ajalt mõni proua pühib silmanurgast pisara," kirjeldas Spriit.

Näitleja Tõnu Kilgas lisas, et ei kahelnud, kui talle tehti ettepanek tükis kaasa lüüa. "Tükk oli hea ja ma tegelikult ei lootnud sellist head resultaati ja nii suurt vastukaja meedias ja publiku poolt. Saalid on igal pool täis, see on igavesti vahva ja tore," kiitis mees.

Tänaseks on publiku ette jõudnud juba neli etendust ning läbi sõidetakse terve Eesti. "Teised teatrid ju nii palju ei sõida ja maarahvas tahab ka teatrit näha. Nad on väga tänulikud, et teater tuleb nende juurde koju," rääkis Spriit.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.