Tükis "Meie naised" pole laval ühtki naist ({{commentsTotal}})

Vana Baskini teater tõi lavale Eric Assousi tüki "Meie naised", kus, pealkirjast hoolimata, ei saa laval näha ühtki naist.

"Autor ei lubanud, kirjutas ainult meeste peale ja ainult vanameeste peale. Kolm sõpra, kes on 35 aastat olnud sõbrad, aga naised on meil kindlasti laval kaasas. Nad on meie mõtetes, tunnetes ja ainult neist me räägime," kirjeldas lavastaja ja näitleja Eero Spriit ETV saates "Ringvaade".

Spriit lisas, et kogu lavastuse keskne idee on, et inimesed peaksid rohkem omavahel rääkima. "Tükk ei ole situatsioonikomöödia, vaid tragikomöödia. Seal on valusamad teemad, aeg-ajalt mõni proua pühib silmanurgast pisara," kirjeldas Spriit.

Näitleja Tõnu Kilgas lisas, et ei kahelnud, kui talle tehti ettepanek tükis kaasa lüüa. "Tükk oli hea ja ma tegelikult ei lootnud sellist head resultaati ja nii suurt vastukaja meedias ja publiku poolt. Saalid on igal pool täis, see on igavesti vahva ja tore," kiitis mees.

Tänaseks on publiku ette jõudnud juba neli etendust ning läbi sõidetakse terve Eesti. "Teised teatrid ju nii palju ei sõida ja maarahvas tahab ka teatrit näha. Nad on väga tänulikud, et teater tuleb nende juurde koju," rääkis Spriit.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.