Brainstorm: me endiselt mängime muusikat ja salvestame plaate ({{commentsTotal}})

Eile linastus Eestis dokumentaalfilm "Brainstorm: kallaste vahel". Filmilinastusel osalesid täies koosseisus ka bändi liikmed.

"Me endiselt mängime muusikat ja salvestame plaate. See on imeline. Kui me seda 27 aastat tagasi alustasime, poleks me seda osanud unistada," tunnistas bändi ninamee Renārs Kaupers "Ringvaatele".

Bänd osales 2000. aastal looga "My Star" Eurovisioonil, kus nad palju kuulsust kogusid. Kaupers usub, et 2000 oli nende jaoks üks edukamaid aastaid Eestis, kuid kodumaal Lätis oli neil hiljem palju edukamaid aastaid.

""My Star" ei ole enam kõige rohkem esitatud laul. Pigem "Maybe" või "Thunder Without Rain" on palju sagedamini kavas," selgitas Renārs Kaupers.

"Brainstorm: kallaste vahel" ("BrainStorm: Between the Shores") on lugu Läti kultusbändist, kes on viimase 25 aasta jooksul koos oma riigiga üles kasvanud. Dokumentaalfilm paljastab, kuidas bändi mõjutas ning mõjutab senini poliitiline ja majanduslik olukord.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.