Hariduslike erivajadustega lapsed selgitasid 12. korda välja parimad lauljad ({{commentsTotal}})

Juba 12. korda toimus üleriigiline lauluvõistlus, kus hariduslike erivajadustega lapsi õpetavad koolid oma kasvandikud publiku ette tõid. Võistluse korraldas eelmise aasta võitja Pärnu Toimetulekukool.

Hariduslike erivajadustega lapsed on need, kellel kas vaimupuude või liitpuude tõttu pole tavakoolis käimine jõukohane. Eestis on neile lastele mõeldud koole 30 ringis, Pärnusse oli oma esinduse saatnud 14 kooli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku saadi Pärnu Koidula gümnaasiumi saalis, kus rohkem kui 70 osavõtjat žürii ette astus. Korralduslik pool lasus Pärnu Toimetulekukooli muusikaõpetaja Olavi Kõrre õlul, kelle õpetatavatest lastest ka paljud üles astusid. Hariduslike erivajadustega laste õpetamine nõuab püsivust ja kannatlikkust.

"Hiljuti ma näiteks leidsin ühe poisi, kes tavaliselt mul laulutunnis üldse kaasa ei tee, aga siis selgus, et ta räägib inglise keeles ja on õppinud arvuti teel ka isegi laule laulma. Nii et ma pean leidma selle külje üles, millega ta on harjunud," selgitas Kõrre.

Võistlusele pani 12 aasta eest alguse Kosejõe kooli muusikaõpetaja ja huvijuht Kahro Kivilo, kes tänagi oma lapsed esinema tõi.

"Tegelikult olid esimesed võislused Vaeküla koolis 2003. ja 2004. aastal, aga see ei olnud siis veel üle-eestiline. Kuna 2004. aastal Kosejõe kooli lapsed võitsid ülekaalukalt grand prix, võitja pidi korraldama järgmise ja siis meie täiesti ettevaatamatult saatsime kutsed kõigile Eesti erivajadustega laste koolidele. 2005. aastal oli esimene üle-eestiline võistlus. Sellest ajast on see võrratu traditsioon jätkunud," rääkis Kosejõe kooli muusikaõpetaja ja huvijuht Kahro Kivilo.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".