Hariduslike erivajadustega lapsed selgitasid 12. korda välja parimad lauljad ({{commentsTotal}})

Juba 12. korda toimus üleriigiline lauluvõistlus, kus hariduslike erivajadustega lapsi õpetavad koolid oma kasvandikud publiku ette tõid. Võistluse korraldas eelmise aasta võitja Pärnu Toimetulekukool.

Hariduslike erivajadustega lapsed on need, kellel kas vaimupuude või liitpuude tõttu pole tavakoolis käimine jõukohane. Eestis on neile lastele mõeldud koole 30 ringis, Pärnusse oli oma esinduse saatnud 14 kooli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku saadi Pärnu Koidula gümnaasiumi saalis, kus rohkem kui 70 osavõtjat žürii ette astus. Korralduslik pool lasus Pärnu Toimetulekukooli muusikaõpetaja Olavi Kõrre õlul, kelle õpetatavatest lastest ka paljud üles astusid. Hariduslike erivajadustega laste õpetamine nõuab püsivust ja kannatlikkust.

"Hiljuti ma näiteks leidsin ühe poisi, kes tavaliselt mul laulutunnis üldse kaasa ei tee, aga siis selgus, et ta räägib inglise keeles ja on õppinud arvuti teel ka isegi laule laulma. Nii et ma pean leidma selle külje üles, millega ta on harjunud," selgitas Kõrre.

Võistlusele pani 12 aasta eest alguse Kosejõe kooli muusikaõpetaja ja huvijuht Kahro Kivilo, kes tänagi oma lapsed esinema tõi.

"Tegelikult olid esimesed võislused Vaeküla koolis 2003. ja 2004. aastal, aga see ei olnud siis veel üle-eestiline. Kuna 2004. aastal Kosejõe kooli lapsed võitsid ülekaalukalt grand prix, võitja pidi korraldama järgmise ja siis meie täiesti ettevaatamatult saatsime kutsed kõigile Eesti erivajadustega laste koolidele. 2005. aastal oli esimene üle-eestiline võistlus. Sellest ajast on see võrratu traditsioon jätkunud," rääkis Kosejõe kooli muusikaõpetaja ja huvijuht Kahro Kivilo.

Toimetaja: Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.