Iberofest tõi Eestisse flamenkotantsija Nene Montoya ({{commentsTotal}})

Ibero-Ameerika riikide kultuuri tutvustav festival Iberofest tõi Eestisse Madriidi Flamenkoballeti solisti ja koreograafi Nene Montoya, kes õpetas ka "Ringvaate" reporter Kristel Karitsa pisut flamenkot tantsima.

Flamenkotantsija Nene Montoya ütles "Ringvaatele", et sellisele tasemele jõudmiseks on ta tantsinud 20 aastat ning iga päev umbes 8 tundi. "Tihti öeldakse, et flamenkoks sünnitakse, kuid tegelikult on nii, et kuigi sa saad midagi geenidega kaasa, siis tuleb ikkagi treenida, treenida, treenida." Ta ei taha aga flamenkot ka liialt müstifitseerida. "Kui inimesele meeldib, mida ta teeb ning ta tahab seda teha, siis on kõik võimalik," tõi Montoya välja, et tegelikult on iga inimene võimeline saavutama sellise jalgade tehnika nagu temal.

Eestisse on ta 15 aasta jooksul korduvalt jõudnud, mille põhiliseks põhjuseks peab ta stuudio Arte Flamenco juhti Maria Rääki, kes võttis temalt 15 aastat tagasi eratunde. "Muidugi on siin ka palju inimesi, kes soovivad mind vaatama tulla ning on ka õpilasi, kes tahavad tulla koolitustele," ütles Montoya ja kiitis Maria Rääki perekonda, kes teda alati väga lahkelt vastu võtab.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.