Iberofest tõi Eestisse flamenkotantsija Nene Montoya ({{commentsTotal}})

Ibero-Ameerika riikide kultuuri tutvustav festival Iberofest tõi Eestisse Madriidi Flamenkoballeti solisti ja koreograafi Nene Montoya, kes õpetas ka "Ringvaate" reporter Kristel Karitsa pisut flamenkot tantsima.

Flamenkotantsija Nene Montoya ütles "Ringvaatele", et sellisele tasemele jõudmiseks on ta tantsinud 20 aastat ning iga päev umbes 8 tundi. "Tihti öeldakse, et flamenkoks sünnitakse, kuid tegelikult on nii, et kuigi sa saad midagi geenidega kaasa, siis tuleb ikkagi treenida, treenida, treenida." Ta ei taha aga flamenkot ka liialt müstifitseerida. "Kui inimesele meeldib, mida ta teeb ning ta tahab seda teha, siis on kõik võimalik," tõi Montoya välja, et tegelikult on iga inimene võimeline saavutama sellise jalgade tehnika nagu temal.

Eestisse on ta 15 aasta jooksul korduvalt jõudnud, mille põhiliseks põhjuseks peab ta stuudio Arte Flamenco juhti Maria Rääki, kes võttis temalt 15 aastat tagasi eratunde. "Muidugi on siin ka palju inimesi, kes soovivad mind vaatama tulla ning on ka õpilasi, kes tahavad tulla koolitustele," ütles Montoya ja kiitis Maria Rääki perekonda, kes teda alati väga lahkelt vastu võtab.

Toimetaja: Kaspar ViilupJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.