Eesti kunstnikud tõestasid, et metssiga saab kaelas kanda ({{commentsTotal}})

Kunstniketandem Urmas-Ott ehk Urmas Lüüs ja Hans-Otto Ojaste tegid metsseast ehted.

Kui tavaliselt teevad kunstnikud hästi kantavaid asju, siis sel korral ei eeldatagi, et keegi metssiga igapäevaselt kaelas kannaks, vahendas ETV saade "Ringvaade". "Nende ehetega on nii, et nagu meie oleme ehtekunsntikud ja töötame enda ateljees tehes tavaliselt väga kantavaid asju, siis samamoodi nagu autotootjad teevad kontseptsiooniautosid, lihtsalt panevad enda mõttevõime ja fantaasia proovile. Ega nendega ei lähe keegi sõitma, neid antakse kolm-neli tükki välja," selgitas Lüüs, et erilised ehted polegi mõeldud massitarbimiseks.

Lüüs lisas, et paljusid kodusolevaid ehteid ei kantagi väga tihti. "Enamik ehteid on kas lauasahtlis, kuskil karbis või vitriini taga muuseumis," rääkis Lüüs.

Lüüs lubas, et rohkem sigu nad eheteks ei tee, kuigi luid on ehetena kasutanud juba kiviajast saati. Lüüsi sõnul pole selles midagi ebameeldivamat kui on näiteks doktorivorst. "Ehk me saame küll pakendatud vorsti, aga meil pole kohati aimugi, mis protsess on selle vorsti taga," rääkis Lüüs, kelle sõnul kasutati metsseaehete tegemise jooksul ära kogu loom sõrgadest peani.

Julged ehted tavatarbimisse aga ei jõua, sest töösid kunstnikud maha ei müü, vaid esitlevad näitusena üle kogu maailma.

Tallinnas saab metsseaehteid näha A-Galeriis 28. märtsini.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.