Küünlaümbriste jaht oli tänavu erakordselt edukas ({{commentsTotal}})

Võistlusel "Küünlaümbriste jaht" koguti tänavu kokku tervelt 3,9 miljonit teeküünlaümbrist.

Korraldaja Mari-Liis Kallismaa selgitas ETV saates "Ringvaade, et kampaania sai alguse soovist kasvatata laste teadlikkust keskkonnasäästlikkusest.

"Kogu kampaania eesmärk on rääkida lastele, et vanametall ja alumiinium ei hävine looduses, õpetada neile taaskasutust. Lapsevanemad ei tohiks kindlasti minna kaasa õhutusega, et mul on ümbriseid vaja, et lähme nüüd poodi," ütles Kallismaa.

Sellest aastast said võistlusel osaleda kõik lasteaialastest gümnaasiumiõpilasteni. "Lapsed on väga loovad, kui lasta neil seda olla. Olen kuulnud, et tehakse koostööd näiteks kohvikutega," rääkis Kallismaa, kelle sõnul tõi mõni laps võistlusele lausa 20 000 küünlaümbrist.

AS Kuusakoski juhatuse esimees Kuldar Suits selgitas, et kogutud küünlaümbristest saaks valmis kasvõi poolraketi või Audi A8 kere. "Põhiliselt läheb alumiinium elektroonikatööstusesse," lisas ta.

Alumiinium ei lagune looduses mitte kunagi, mistõttu küünlaümbriste eraldamine tavajäätmetest annab väga olulise panuse puhtamasse Eestisse.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.