Küünlaümbriste jaht oli tänavu erakordselt edukas ({{commentsTotal}})

Võistlusel "Küünlaümbriste jaht" koguti tänavu kokku tervelt 3,9 miljonit teeküünlaümbrist.

Korraldaja Mari-Liis Kallismaa selgitas ETV saates "Ringvaade, et kampaania sai alguse soovist kasvatata laste teadlikkust keskkonnasäästlikkusest.

"Kogu kampaania eesmärk on rääkida lastele, et vanametall ja alumiinium ei hävine looduses, õpetada neile taaskasutust. Lapsevanemad ei tohiks kindlasti minna kaasa õhutusega, et mul on ümbriseid vaja, et lähme nüüd poodi," ütles Kallismaa.

Sellest aastast said võistlusel osaleda kõik lasteaialastest gümnaasiumiõpilasteni. "Lapsed on väga loovad, kui lasta neil seda olla. Olen kuulnud, et tehakse koostööd näiteks kohvikutega," rääkis Kallismaa, kelle sõnul tõi mõni laps võistlusele lausa 20 000 küünlaümbrist.

AS Kuusakoski juhatuse esimees Kuldar Suits selgitas, et kogutud küünlaümbristest saaks valmis kasvõi poolraketi või Audi A8 kere. "Põhiliselt läheb alumiinium elektroonikatööstusesse," lisas ta.

Alumiinium ei lagune looduses mitte kunagi, mistõttu küünlaümbriste eraldamine tavajäätmetest annab väga olulise panuse puhtamasse Eestisse.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".