Mart Normet aitas Rootsi eurolaulu valida ({{commentsTotal}})

ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet aitas valida tänavust Rootsi eurologu, milleks sai "If I Were Sorry" Fransi esituses.

"Tegu on tegelikult suurema üritusega kui Eurovisioon ise rootslaste jaoks," rääkis Normet ETV saates "Ringvaade".

Mees tõdes, et Melodifestivaleniga võrreldavat üritust mujal maailmas pole. Kui Eurovisioonile mahub 11 000 külastajat, siis Melodifestivaleni finaalis oli kohal 30 000 inimest. "See on massiivne ja üleriigiline nakkushaigus," kirjeldas Normet.

Tagaplaanile pole rootslaste jaoks jäänud ka Eurovisioon. Rootslaste selge eesmärk on võitude poolest ette saada Iirimaast, kellel on lauluvõistluse võite kokku seitse. "Nad selgelt lähevad sel aastal võitma Eurovisiooni," ütles Normet. Seni on Rootsi Eurovisiooni võitnud kuuel korral.

Tänavune Melodifestivaleni võitja on 17-aastane Frans, kes on Rootsis kuulsust kogunud juba lapsena. "Väga kõva konkurent Jürile, väga kõva konkurent," tõdes Normet, kelle sõnul lõi Fransi lugu laineid lihtsusega. Seda, milliseks Fransi lavashow Eurovisioonil kujuneb, Normet öelda ei oska.

Normet lisas, et Melodifestivalenist on inspiratsiooni saanud ka Eesti Laul ning loodetavasti kujuneb ka meie kohalikust lauluvõistlusest eestlastele nii võimas üritus.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.