Mart Normet aitas Rootsi eurolaulu valida ({{commentsTotal}})

ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet aitas valida tänavust Rootsi eurologu, milleks sai "If I Were Sorry" Fransi esituses.

"Tegu on tegelikult suurema üritusega kui Eurovisioon ise rootslaste jaoks," rääkis Normet ETV saates "Ringvaade".

Mees tõdes, et Melodifestivaleniga võrreldavat üritust mujal maailmas pole. Kui Eurovisioonile mahub 11 000 külastajat, siis Melodifestivaleni finaalis oli kohal 30 000 inimest. "See on massiivne ja üleriigiline nakkushaigus," kirjeldas Normet.

Tagaplaanile pole rootslaste jaoks jäänud ka Eurovisioon. Rootslaste selge eesmärk on võitude poolest ette saada Iirimaast, kellel on lauluvõistluse võite kokku seitse. "Nad selgelt lähevad sel aastal võitma Eurovisiooni," ütles Normet. Seni on Rootsi Eurovisiooni võitnud kuuel korral.

Tänavune Melodifestivaleni võitja on 17-aastane Frans, kes on Rootsis kuulsust kogunud juba lapsena. "Väga kõva konkurent Jürile, väga kõva konkurent," tõdes Normet, kelle sõnul lõi Fransi lugu laineid lihtsusega. Seda, milliseks Fransi lavashow Eurovisioonil kujuneb, Normet öelda ei oska.

Normet lisas, et Melodifestivalenist on inspiratsiooni saanud ka Eesti Laul ning loodetavasti kujuneb ka meie kohalikust lauluvõistlusest eestlastele nii võimas üritus.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.