Laura Remmel: ma õpetan inimestele, kuidas rääkida väljamõeldud keeles ({{commentsTotal}})

Laura Remmel on tuntud põhiliselt popp- ja jazzmuusikuna, kuid ta tegeleb selle kõrvalt ka vokaalse improvisatsiooniga, mille käigus ta paneb kokku suvalisi silpe, luues sellega mitmesuguseid meloodiaid - samuti õpetab ta seda teistele inimestele.

"Kõik oli laval täpselt nii, nagu meil plaanis oli," tõi Laura Remmel "Eesti laulu" kohta "Ringvaates" välja, et otseselt ei jäänud midagi kripeldama, kuna kõik tuli suurepäraselt välja. "Peaproovis oli meil küll veidi probleeme nende tuledega, sest Saku Suurhallis oli väga palju inimesi kohal ja ühendusega tekkis probleeme," selgitas Laura Grete Lõbule, miks ta ei näinud peaproovis Laura vilkuvat kostüümi. "Ringvaates" rääkis Laura Remmel pigem aga enda vokaalsetest võimetest. "Ma õpetan inimestele, kuidas rääkida väljamõeldud keeles ja kuidas tänu sellele tegeleda enda diktsiooni ja hääle meloodiaga," ütles Laura, millega ta lisaks lauljatööle veel tegeleb.

"Ma olen algselt peale gümnaasiumit õppinud Ameerikas ja Saksamaal, aga magistrantuuri kaasaegses improvisatsioonis tegin ma Tallinnas," selgitas Laura Remmel enda õpitut, mis kujutab endas seda, et sa pead puhtalt lehelt looma midagi musikaalselt. "Kõige lihtsam on panna kokku suvalisi silpe ja lihtsalt proovida, muutes tempot," tõi ta välja, et suvalistest silpidest loodud teksti tähendusele ta ei mõtle, vaid üritab lihtsalt varieerida tempot ja tämbrit seda tehes.

Laura Remmel mainis, et kui sa ei takista enda mõtlemist, siis ei ole mingeid probleeme. "Alguses ongi inimestel see, et nad hakkavad mõtlema, mis silpe täpselt öelda - see on õpetanud mulle, et muusika võib kasvada välja väga erinevatest elementidest," tõi ta näitena välja, et meile eestlastena meeldib metsas käia, kus on samamoodi palju erinevaid hääli. "See on selline asi, et kui sa ise katsetama hakkad, siis ilmselt paari-kolme tunni pärast oleksid sina ka võimeline seda tegema," tõdes Remmel, et Grete Lõbu suudaks mõne tunniga samamoodi muusikaliselt improviseerida.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.