Selgusid Eesti parimad toiduained ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli külas Sirje Potisepp, et tutvustada esimesi toodeid, mis pälvisid hõbemärgid ning hakkavad võistlema Eesti parima toiduaine tiitli eest.

Kalatoodete kategoorias märgiti ära Saaremaa vinnutatud kilud, vahendas "Ringvaade". "Kui inimesed on suured kuivatatud kala austajad, siis nüüd on see väga mugavas pakendis kättesaadav." Valmistoitude kategooria võitja Leiutajateküla Lotte hommehommikupudru peale oli Marko Reikop kriitiline, kuna tema arvates on riisiputru sedavõrd lihtne keeta. "Tõepoolest ongi, aga see on väga hea ja naturaalse maitsega riisipuder," selgitas Sirje Potisepp.

Hõbemärgi sai ka innovaatiline kuuele inimesele mõeldud borši supi perepakk. "See on väga mugav asi, mida piknikule või sõprade juurde kaasa võtta - see supp on valmistatud samamoodi, nagu kodus, aga suurem kogus korraga, mis on siis pandud paksemasse kilepakendisse ja siis kiiresti maha jahutatud," selgitas Potisepp, miks see toode on niivõrd eriline ja käepärane. Kastmete kategoorias pälvis hõbemärgi lõhemajonees. "Eriline teeb selle toote see, et kasutatud on eestimaist rapsiõli ja samuti kodumaist lõhehakkliha," ütles ta ja lisas, et sellise kastme söömine oleks kalorsuse poolest 20% hapukoore juurest suur edasiminek.

Piimatoodete kategoorias tõi Potisepp välja kaks hõbemärgiga pärjatud toodet, milleks olid hapendatud piim ja eesti esimene Cheddar juust. "Hapendatud piim kujutab endast küll lihtsalt hapupiima, kuid tootja tõi välja selle, et sellise kavala nimemuutusega on kasvatanud nad müüki viiekordselt, kuna hapupiim on varasemalt olnud ikkagi nišitoode." Pagaritoodetest mainiti ära naturaalse juuretisega leib "Rukkirääk", mis jäi Sirje Potisepale meelde just erilise sinise pakendi tõttu, mis toiduainetööstuses eriti ei figureeri, samuti oli uudseks tooteks rukkikama, millest on välja jäetud nisu.

Kondiitritoodetest oli tähelepanuväärne astelpajurull, mis viib astelpaju marjana nišistaatusest pisut välja. "Kui astelpaju on muidu selline mari, mis kas meeldib või mitte, siis selle toote puhul on väga palju muid maitseid seal juures." Viimaks tutvustas ta tatrapalle, mis sobivad väga hästi hommikul lastele piimaga söömiseks.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.