Vikerraadio e-etteütluse teksti autor andis osalejatele põneva vihje ({{commentsTotal}})

Etteütlus kõlab raadioeetris 14. märtsil kell 10.30
Etteütlus kõlab raadioeetris 14. märtsil kell 10.30 Autor/allikas: Vikerraadio
{{1457937149000 | amCalendar}}

Juba üheksandat aastat korraldab Vikerraadio emakeelepäeva puhul e-etteütluse võistluse.

Etteütlus kõlab raadioeetris täna kell 10.30 ja kuulajail tuleb tekst kirjutada etteütluse aknasse. Kõige kiiremini täiesti korrektse teksti saatnud kuulajad on võitjad. Arvesse lähevad kõik enne kella 11.00 saabunud etteütlused. Pärast kella 11.00 uudiseid selgitatakse tänavune tekst üksikasjalikult lahti. Võitjad kuulutatakse välja "Uudis+" saates algusega kell 12.15. Saate alguses, kell 10.05 antakse kirjutajatele veel viimaseid juhiseid.

Tänavuse e-etteütluse teksti autor Edward Kess andis etteütluse eel osalejatele väikese vihjelause, mille kirjapilt tasuks meelde jätta: "Tegelikult olen mina Liivimaa parim e-etteütluse kirjutaja," lausus Agnes, haaras rüperaali, hüppas ronkmusta Tori täku selga ja galoppis mere poole.

Võitjad selguvad viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased.

Kõik osalejad kirjutavad sama teksti, kuid lisaks üldvõitjale premeeritakse eraldi kategooriate võitjaid ja kõigi osalejate vahel loositakse samuti välja auhind. Peaauhind on tahvelarvuti,kategooriate parimad saavad raamatupoe kinkekaardid.

Kaheksa aasta jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 18 000 etteütlust, igal aastal võtab võistlusest osa ühe rohkem koole ja klasse. Julgustame emakeeleõpetajaid etteütlust läbi viima emakeeletunnis.

2016. aasta e-etteütluse teksti koostavad:
Peeter Päll, Eesti keele instituudi peakeelekorraldaja-vanemteadur
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Edward Kess, Brüsseli II Euroopa kooli eesti keele õpetaja, Eesti emakeeleõpetajate seltsi liige
Martin Ehala, Tartu ülikooli emakeeleõpetuse professor, vanemteadur
Maire Raadik, Eesti keele instituudi vanemkeelekorraldaja (nõuandjana)

E-etteütlust korraldavad koostöös Vikerraadio, Eesti emakeeleõpetajate selts. Auhinnad on välja pannud haridus- ja teadusministeerium ja "Rahva raamat".

 
Emakeelepäeva e-etteütlus Vikerraadios

Tähista emakeelepäeva koos Vikerraadioga! Osale e-etteütluse võistlusel!Videos on kasutatud eelmiste aastate etteütluste tekstide lauseid.ERRi sporditoimetaja Ragnar Kaasik kutsub kirjutama! Režissöör Steiv Silm.

Posted by Vikerraadio on Thursday, March 3, 2016

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.