Reisihuviline Ulvi Mustmaa: me hakkasime tegema tööd toidu ja peavarju eest ({{commentsTotal}})

Ulvi Mustmaa võttis eelmine aasta kätte, jättis oma päevatöö selja taha ja läks koos enda õega reisime - nad veetsid aasta nii Soomes, Islandil kui ka Uus-Meremaal. "Hommik Anuga" saates rääkis ta sellest kogemusest lähemalt.

"Viimane aasta on mu elu nii palju muutnud, et seda ei saa mõne lausega isegi kokku võtta, " ütles Mustmaa ja lisas, et ta ei teagi, mis tal selle suure reisihimu põhjuseks oli. "Ma olen terve elu olnud reisihull ja nüüd oli õige aeg see realiseerida - tööl oli ka suur projekt lõpetatud ja ei olnud jaksu uuega algust teha," selgitas ta ja tõdes, et lapsed olid ka selleks hetkeks juba suured ja ema ei vajanud veel väga tema abi, seega tuli ta töölt ära ja hakkas reisima.

"Kui me olime oma töökohad üles öelnud, siis otsustasime, et kõige lihtsam on alustada võimalikult lihtsast kohast ehk Soomest," selgitas Mustmaa, et nad otsustasid minna Lapimaale suusakeskustesse, kus on palju turiste, aga rahvast vähe. "Hakkasimegi seal hotellikoristajateks ja kuigi see koristamine võib-olla ei andnud otseselt midagi juurde, aga andsid need inimesed ja me õppisime seal ka mäesuusatamise ära." Samuti tõi ta välja, et kuna ta on Lõuna-Eestist pärit, siis soome keelega probleemi väga polnud. "Räägitakse, et sealne murre sarnaneb veidi soome keelega."

Pärast peatust Soomes läks Ulvi Mustmaa koos enda õega Islandile. "Me läksime Islandile ja olime hästi veendunud, et suvel tuleb sinna hästi palju turiste ja sõitsime oma autoga kohale, kus hakkasime järjest hotellide uste peale koputama," tõdes ta siiski, et lõpuks said nad ühte külalistemajja Islandi lõunarannikul. "Nad olid nii vastutulelikud, et me töötasime 8-9 päeva ja siis meil oli 4-5 päeva vabad." Ta selgitas, et Island on niivõrd ilus maa, et need vabad päevad olid alati nagu puhkus välismaal.

Islandi järel liikusid nad Uus-Meremaale. "Me teadsime, et me oleme liiga vanad, et saada tööviisat ning me läksime sinna lootusega, et ehk ei tehta sellest nii välja." Nad avastasid, et tegelikult ilma tööviisata seal tööd ikkagi teha ei olnud võimalik. "Uus-Meremaa oli väga kallis maa ning selleks, et enda kulusid kontrolli all hoida, hakkasime me tegema tööd toidu ja peavarju eest."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.