Loomaaiatöötaja: töö loomadega annab hingerahu ({{commentsTotal}})

"Prillitoos" käis külas Tallinna loomaaia pikaaegsel töötajal Anne Saluneemel, kes tunneb loomaaias peaaegu kõiki loomi.

Anne Saluneem sattus loomaaeda esimest korda 50 aastat tagasi ning sellest kujunes välja pikaaegne armastus loomade vastu.

"Kui mind ametlikult võeti loomaaeda tööle, siis ma ei uskunud seda, see oli nagu unenägu. Ma läksin mööda Mäekalda tänavat ja siis ma näpistasin ennast, et kas see on ikka võimalik, et ma töötan. Ma olin nii andunud, et ilma puhkepäevadeta töötasin. Ei julgenud palga järgi ka minna," meenutas ta.

"Kõik metsloomad tunnevad oma töötaja ära nii lõhnast, kõnnakust, käigust, häälest. Kui me suhtleme, siis me anname endale aru, et see peab olema ohutu, et loom ei saaks meist kinni, et ta ei saaks hammustada."

"See töö loomaaias on nagu kodu, sest siin toimub kõik nii-öelda sünnist surmani. Kõik need protsessid, et sa näed, mismoodi loomad kasvavad, poegivad, arenevad, ära saadetakse, uute paaride moodustamised. Ta annab hingerahu. Kui ikka mingid mured on, siis sa tuled ja kurdad seda rohkem loomadele. Lähed puuri, võtad kahe käega kaelast kinni, nutad ära, kurdad ära. Ta on selline, mis annab hingele väga palju juurde. Siin sa käid ja tunned rõõmu igast väikesest asjast," rääkis Saluneem.

 Inimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.