Loomaaiatöötaja: töö loomadega annab hingerahu ({{commentsTotal}})

"Prillitoos" käis külas Tallinna loomaaia pikaaegsel töötajal Anne Saluneemel, kes tunneb loomaaias peaaegu kõiki loomi.

Anne Saluneem sattus loomaaeda esimest korda 50 aastat tagasi ning sellest kujunes välja pikaaegne armastus loomade vastu.

"Kui mind ametlikult võeti loomaaeda tööle, siis ma ei uskunud seda, see oli nagu unenägu. Ma läksin mööda Mäekalda tänavat ja siis ma näpistasin ennast, et kas see on ikka võimalik, et ma töötan. Ma olin nii andunud, et ilma puhkepäevadeta töötasin. Ei julgenud palga järgi ka minna," meenutas ta.

"Kõik metsloomad tunnevad oma töötaja ära nii lõhnast, kõnnakust, käigust, häälest. Kui me suhtleme, siis me anname endale aru, et see peab olema ohutu, et loom ei saaks meist kinni, et ta ei saaks hammustada."

"See töö loomaaias on nagu kodu, sest siin toimub kõik nii-öelda sünnist surmani. Kõik need protsessid, et sa näed, mismoodi loomad kasvavad, poegivad, arenevad, ära saadetakse, uute paaride moodustamised. Ta annab hingerahu. Kui ikka mingid mured on, siis sa tuled ja kurdad seda rohkem loomadele. Lähed puuri, võtad kahe käega kaelast kinni, nutad ära, kurdad ära. Ta on selline, mis annab hingele väga palju juurde. Siin sa käid ja tunned rõõmu igast väikesest asjast," rääkis Saluneem.

 Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.